Zbiór figur bojowych do strzelania na skrócone odległości (25 metrów)

Po pozytywnym odzewie po opublikowaniu – „Tarcz do wykonania strzelania nr B1 na skróconych odległościach” był plan żeby zrobić inne strzelania instrukcyjne w podobny sposób. Plany jak to plany szybko biorą w łeb i koncepcja się zmieniła. Stwierdziliśmy, że nie do końca będzie to tak fajne jak na początku się wydawało i wymyśliliśmy coś innego, bardziej uniwersalnego.

Przedstawiamy Państwu kolejne nasze tarcze. Tym razem, nie pod konkretne strzelanie, ale całą paczkę celi, które można sobie wydrukować i wykorzystać do treningu – tak jak są lub powycinać i w dowolnej konfiguracji nakleić na jeden arkusz.

TARCZE – FIGURY BOJOWE SKALOWANE 25M

Wszystkie figury bojowe są zgodne z „Albumem Tarcz i Figur Bojowych” obowiązującym aktualnie w WP.

Uwaga! – Jeżeli ktoś jest pacyfistą, zdeklarowanym sportowcem, głęboko przekonanym że broń ma być niebieska 🙂 to absolutnie naszych tarcz nie polecamy. Figury w swojej istocie przypominają sylwetkę ludzką, więc jak jest to dla kogoś problem to niech po prostu nie drukuje. Większość ekipy wywodzi się z wojska, policji i innych”służb” dlatego też do takich celi jesteśmy przyzwyczajeni i przekonani. Chcesz strzelać do kropek kółek czy puszek po napojach, to my – nie mamy nic przeciwko – idź dalej swoją drogą – Po uwadze! 🙂

Wszystkie tarcze umieszczamy na odległości 25 metrów. Figury są przeskalowane w ten sposób, że odpowiadają naturalnej wielkości celowi na „x” metrów. Każda seria poszczególnych figur opisana jest – jakiej odległości odpowiada.
– Kolorem niebieskim zaznaczono – Numer figury zgodny z „Albumem Tarcz …” oraz ile razy została pomniejszona.
– Kolorem czerwonym zaznaczono – jakiej odległości ta wielkość figury odpowiada.
Czyli w poniższym przykładzie mamy:
Figurę bojową nr 23 pomniejszoną dziesięć razy, co odpowiada pełnowymiarowej figurze ustawionej na odległości – 100 metrów.

Dla Waszej wygody,  umieściliśmy miniaturki, po kliknięciu których, w nowym oknie otwiera się plik w formacie „pdf” na konkretnej stronie. Uwaga – kompletna paczka zawiera, aż trzydzieści cztery strony! Celowo zwracamy na to uwagę, żeby ktoś sobie niepotrzebnie nie marnował tuszu lub tonera. Polecamy raczej drukowanie konkretnych zestawów.

Na każdej stronie znajduje się weryfikator skali w rozmiarze 2 cm (szerokość) na 1 cm (wysokość), który należy zmierzyć po wydrukowaniu aby zyskać pewność, że figury mają odpowiednią wielkość. Jeżeli nie są – trzeba zmienić ustawienia drukarki.

Kilka figur np. nr 40 dostępne są zarówno w wersji normalnej jak i uproszczonej – co kto lubi. „Album …” oraz oficjalne programy strzelań dopuszczają obydwie wariacje.

Tarcze można wykorzystywać dowolnie. Oprócz standardowego umieszczenia ich na 25 metrach – można trochę pokombinować. Przykładowo te ze zdjęcia powyżej były ostrzelane z pistoletu na krótki dystans w ramach rozgrzewki przed treningiem właściwym. Polecam też wykorzystanie takich celi wszelakiej maści „strzelcom wyborowym”. Z braku dłuższej strzelnicy z powodzeniem można najmniejsze figury wykorzystywać na 100 metrów zamiast tradycyjnego „robienia grup” na kółkach czy kropkach.

Więcej nie podpowiadamy – tylko od waszej inwencji zależy jak je wykorzystacie!

Zachęcamy do podzielenia się z nami i z innymi osobami – sposobami i efektami użycia naszych tarcz. Prześlij zdjęcie opis czy filmik – przez:
– Formularz kontaktowy na stronie,
– FB
– Forum.

Tarcze obliczył i narysował dla Was – LARPAK.

Niebawem zamieścimy paczkę przeskalowanych figur dla strzelców pneumatycznych, do strzelania na odległość 10 metrów.

Wkrótce w naszym nowym dziale DOWNLOAD inne tarcze do pobrania.

 

 

Miłej zabawy !

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook