Witam wszystkich odwiedzających!

logo-061-pngKilka słów wyjaśnienia jak i po co powstała niniejsza strona:
Powstała ona z naturalnej potrzeby „ekshibicjonizmu” kolekcjonera. Jako że nie korzystam z tzw. portali społecznościowych ani podobnych wynalazków – którymi gardzę…

 

( Niestety to już nie aktualne – tak mnie wszyscy na tego FB namawiali, że stało się – https://www.facebook.com/Kolekcja061-1152147691571484/  )

 

… postanowiłem założyć niniejsze „dzieło”. Uważam, że kolekcjonowanie bez prezentacji swoich zbiorów jest bezcelowe – no chyba że ktoś zakosił dzieło takiego Picasso i musi się z nim ukrywać 😉
„Dzieło” to (strona a nie „Picasso”) – przedstawia moje podejście do kolekcjonerstwa – zwłaszcza dotyczącego broni palnej – ale nie tylko.

Jeżeli chodzi o moją „mało skromną” osobę to – z bronią palną związany jestem od maleńkości. Broń zawsze gdzieś tam krążyła dookoła mojej osoby – wgryzając się coraz bardziej w moją psychikę. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku trenowałem strzelectwo sportowe – konkretnie konkurencje karabinowe, a w końcu – Przez kilkanaście lat związany byłem z bronią zawodowo. Od razu żeby nie było niedomówień –Nie jest to miejsce gdzie chciałbym określać formację i miejsca mojej służby – głównie dlatego, że nadal obracam się zawodowo w środowisku „resortów siłowych” i mogło by to zaszkodzić wykonywanym przeze mnie „projektom”. Dlatego też nie życzę sobie – w zakresie tej strony – na żadne gdybanie. Jak komuś to nie pasuje to proszę o opuszczenie tej strony. Wszelkie wpisy dotyczące mojej służby czy pracy będą bezwzględnie usuwane. To samo dotyczy – politykowania, wpisów rasistowskich czy obrażających inne osoby – Szanujemy się !

Wszystkie eksponaty moje i moich gości, które znajdziesz na tej stronie są legalne i zgodne z polskim prawem. Wszelkie wpisy które nakłaniają do łamania prawa typu – „sprzedaj mi pistolet – nie mam pozwolenia” zgłaszane będą odpowiednim służbom. Chcesz posiadać broń – w dzisiejszych czasach, w Polsce nie stanowi to większego problemu. Skontaktuj się z najbliższym klubem sportowym posiadającym sekcję strzelecką, stowarzyszeniem kolekcjonerów lub najbliższym WPA Policji – Tam uzyskasz potrzebne informację.

Jeżeli szukasz danych taktyczno-technicznych to tutaj ich nie znajdziesz ! Wszelkie dane taktyczno-techniczne zaczerpnięte są po prostu z Wikipedii. Osobiście wszelkie dane tego rodzaju „mam w głębokim poważaniu” – interesuje mnie tylko praktyczna strona używania broni i jej walory użytkowo – prezentacyjne – a nie uczenie się na pamięć cyferek. Dane z Wiki zamieszczam tylko dla wygody odwiedzających – żeby nie musieli wyszukiwać w czeluściach Internetu.

Forum podzielone jest na działy takie same jak strona – żeby można było prowadzić ewentualną dyskusję na wybrane tematy.

Wszystkie zdjęcia (nie opisane inaczej) są moją własnością. Na stronie mogą pojawić się różne inne zdjęcia – ściągnięte z Internetu – niektóre dawno temu. Dlatego też czasami nie będę w stanie określić właściciela – wtedy podpis brzmieć będzie: źródło Internet. Posiadasz informację na temat pochodzenia danego zdjęcia – proszę o informację – z przyjemnością uzupełnię podpis!

Potrzebujesz moje zdjęcie, np. lepszej jakości – daj znać – dogadamy się! Chcesz wykorzystać moje zdjęcie na swojej stronie czy w publikacji – wypadało by zapytać o zgodę!

Zaczynamy skromnie bo niestety na wszystko trzeba czasu. Postaram się aktualizować stronę na bieżąco, kolejnymi eksponatami. Zostaw swój adres e-mail – w ten sposób zostaniesz poinformowany o najnowszych wpisach.

Pod stroną działa już forum:

FORUM

Jest to jedyne miejsce gdzie można skomentować wpisy lub fotografie znajdujące się na stronie. Dodatkowo mozna sie pochwalić swoimi zbiorami czy po prostu popisać na tematy związane z szeroko pojętym strzelectwem. Zapraszam wszystkich serdecznie !!!

Ekpia 061 na Facebook