Glock 17 Gen5p czyli „Glock Wird Grün”

!!! UWAGA !!!
Poniższy artykuł jest tylko żartem, który został opublikowany na Prima Aprilis 2020. Został pozostawiony na stronie tylko w celach archiwalnych !!!

 

Tak wiem – tylko te Glocki i Glocki. No niestety, co poradzić, że do produktów tej firmy po latach używania mam taki szacunek. A pomyśleć, że kiedyś nie lubiłem Glocków.

Można powiedzieć, że dzisiaj mamy małą sensację:
Dzięki zbieraniu materiałów o jednorazowym tłumiku glocka nawiązaliśmy fajny kontakt u samego źródła czyli w fabryce Glocka w Austrii. Niestety informacji o samym tłumiku nie dało się wyciągnąć. Faktycznie musi być coś na rzeczy, że się tym nie chwalą. Dostaliśmy kilka dni temu gadżety, wśród nich trochę propagandy postaci czasopisma „Glock Annual”, „Glock Buyers Guide” i ulotki. Dwie z nich są szczególnie ciekawe. Jedna to „Training Courses” A druga to …:

Na początku maja powinna ruszyć nowa kampania firmy – „Glock Wird Grün”, a z nią nowa wariacja „P”. Na początku tylko modele G17 i 19 a po jakimś czasie wszystkie pozostałe. Można powiedzieć, że to wariacja generacji 5 co wynika z opisu na zamku: „GLOCK   17   Gen5p   AUSTRIA   9×19”.

Już od jakiegoś czasu daje się zauważyć, że Glock poprzez swoje „poza broniowe” gałęzie działalności promuje bardzo tzw. styl Eco.

 

Polecam zakładki na ich stronie bo niektóre odłamy Glocka są naprawdę zaskakujące. Mi najbardziej podoba się handel drewnem kominkowym: 🙂
https://www.feuerkraft.at/ueber-feuerkraft/

Albo konie też są dobre: 🙂
http://www.ghpc.at/

Był o tym artykuł na TFB:
https://www.thefirearmblog.com/blog/2018/04/16/glocks-other-businesses-firewood-wood-gasifiers-dietary-supplements-and-horse-performance-center/

Prawdopodobnie pomysłodawczynią takiego kierunku jest żona założyciela firmy czyli Pani Kathrin Glock.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100013748563184
Pani Kathrin jest weganką i w ogóle promuje zdrowy styl życia, eco, ochronę zwierząt i resztę tych modnych dzisiaj zagadnień.

Nie wiadomo czy to za namową małżonki właściciela czy na fali ogólnoeuropejskiej czy nawet ogólnoświatowej mody – firma opracowała nowy rodzaj polimeru z którego wykonywane są szkielety pistoletów. Z folderu / ulotki reklamowej, którą dostaliśmy, wynika, że w ponad 70 % tworzywo opiera się na recyclingu butelek PET. Na samym szkielecie pistoletu na zdjęciu można zaobserwować znormalizowane logo U+267A (RECYCLING SYMBOL FOR GENERIC MATERIALS). Na zdjęcie niestety nie widać dokładnie ale w środku znaku znajduje się chyba cyfra 01 – czyli wynikało by z tego, że tworzywo można jeszcze raz przetworzyć dalej.

Osobiście to nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony to ufam, że firma jak już coś wypuszcza na rynek to można w ciemno używać. Z drugiej takie eksperymenty średnio mnie przekonują. Naprawdę nie wiem !!

Nie wiadomo też jak długo dokładnie trwały badania i testy tego nowego polimeru, ale twierdzą, że kilka lat.

Podobno nowe Glocki mają być dostępne tylko w Europie – przynajmniej na razie. Pewnie amerykańska filia uznała, że rynek w USA jeszcze nie dorósł do poziomu ECO pchanego przez UE 🙂  No cóż zobaczymy – czas pokaże czy takie rozwiązanie się sprawdzi!

Dyskusja jak zwykle w temacie na FORUM

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook