TAURUS PT809E

Kolejna ciekawostka – mało znany u nas pistolet TAURUS model PT809E.

Pistolet o tyle ciekawy że jako jeden z niewielu – przystosowany jest całkowicie dla osób prawo i leworęcznych. Wszystkie manipulatory są zdublowane, a zatrzask magazynka działa na obydwie strony. I to bez żadnego przekładania jak to ma miejsce w wielu konstrukcjach. Ta cecha była jednym z głównych motywów zakupienia tego modelu przez właściciela.

Broń jak widać posiada klasyczny kurek i bezpiecznik. Dodatkowa listwa na pazurze wyciągu to wskaźnik obecności naboju w komorze. Wyposażony jest w przyrządy celownicze NOVAK.  Chwyt posiada wymienne elementy pozwalające dopasować jego wielkość do dłoni strzelca – co jest już niejako standardem. 

Z dodatkowych elementów – pistolet ma blokadę pozwalającą zablokować całość specjalnym kluczem – rozwiązanie rodem z USA. 

Jako, że broń trafiła do nas via Niemcy – komora nabojowa jest wypolerowana – co oni mają z tym polerowaniem?  Oryginalnie była czerniona tak jak cała lufa. Na zamku widoczny jest dodatkowy opis DE i 09 co odnosi się oczywiście do Niemiec i do roku 2009. 

Podobno pasują do niego magazynki od Springfielda XD.

Wrażenia ze strzelania bardzo pozytywne. 

Za udostępnienie pistoletu do zdjęć dziękuję Szwajcarowi z forum.

 

 

Zapraszam do dyskusji na FORUM

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook