Zbiór figur bojowych do strzelania na skrócone odległości (10 metrów)

Przedstawiamy Państwu kolejne nasze tarcze. Tym razem głównie dla strzelców pneumatycznych.

TARCZE – FIGURY BOJOWE SKALOWANE 10M

Jako, że praktycznie są to te same tarcze co ostatnio tylko przeskalowane zamiast na dwadzieścia pięć to na dziesięć metrów to tutaj ograniczę się tylko do prostych instrukcji. Obszerniejszy artykuł dotyczący strzelania na skrócone odległości znajduje się TUTAJ

Wszystkie tarcze umieszczamy na odległości 10 metrów. Figury są przeskalowane w ten sposób, że odpowiadają naturalnej wielkości celowi na „x” metrów. Każda seria poszczególnych figur opisana jest – jakiej odległości odpowiada.
– Kolorem niebieskim zaznaczono – Numer figury zgodny z „Albumem Tarcz …” oraz ile razy została pomniejszona.
– Kolorem czerwonym zaznaczono – jakiej odległości ta wielkość figury odpowiada.
Czyli w poniższym przykładzie mamy:
Figurę bojową nr 23 pomniejszoną dziesięć razy, co odpowiada pełnowymiarowej figurze ustawionej na odległości – 100 metrów.

Dla Waszej wygody,  umieściliśmy miniaturki, po kliknięciu których, w nowym oknie otwiera się plik w formacie „pdf” na konkretnej stronie. Uwaga – kompletna paczka zawiera, aż dwadzieścia pięć stron! Celowo zwracamy na to uwagę, żeby ktoś sobie niepotrzebnie nie marnował tuszu lub tonera. Polecamy raczej drukowanie konkretnych zestawów.

Na każdej stronie znajduje się weryfikator skali w rozmiarze 2 cm (szerokość) na 1 cm (wysokość), który należy zmierzyć po wydrukowaniu aby zyskać pewność, że figury mają odpowiednią wielkość. Jeżeli nie są – trzeba zmienić ustawienia drukarki.

Kilka figur np. nr 40 dostępne są zarówno w wersji normalnej jak i uproszczonej – co kto lubi. „Album …” oraz oficjalne programy strzelań dopuszczają obydwie wariacje.

 

Wszystkie figury bojowe są zgodne z „Albumem Tarcz i Figur Bojowych” obowiązującym aktualnie w WP. Tarcze można wykorzystywać dowolnie. Oprócz standardowego umieszczenia ich na 10 metrach – można trochę pokombinować – tylko od waszej inwencji zależy jak je wykorzystacie!

Zachęcamy do podzielenia się z nami i z innymi osobami – sposobami i efektami użycia naszych tarcz. Prześlij zdjęcie opis czy filmik – przez:
– Formularz kontaktowy na stronie,
– FB
– Forum.

Tarcze obliczył i narysował dla Was – LARPAK.

Wkrótce w naszym nowym dziale DOWNLOAD inne tarcze do pobrania.

 

 

Miłej zabawy !

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook