Karabinek „BLACK WIDOW” – XXVII MSPO Kielce

Kolejna nowość strzelecka na MSPO. Dużo napisać się na tą chwilę nie da, ale projekt wydaje się być ciekawy.

Na jednym ze stoisk wpadł mi w oko jakiś „srebrny” karabin. Szczerze to „na pierwszy rzut oka” myślałem że to jakaś makieta nawiązująca tylko do asortymentu prezentowanego na stoisku. Wystawione były głównie cele metalowe firmy Extreme-shooting. Po bliższym przyjrzeniu i rozmową w wystawcami okazało się, że to nowa polska konstrukcja strzelecka.

Karabinek Black Widow w kalibrze 5,56 mm. Broń została zaprojektowana przez „J&C Armament” we współpracy z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Konstruktorami są Panowie inż. Przemysław Jaworski oraz Rafał Cygański.

Na tą chwilę co wiadomo to, że konstrukcja opiera się na komorze spustowej (Lower Receiver) AR-15. Komora zamkowa i łoże to indywidualny projekt. Choć na początku wygląda, że łoże i komora zamkowa to jeden element to są jednak oddzielne.

Prezentowana broń to dopiero wczesne stadium projektu – złożone przed samymi targami. Dlatego też aluminium z którego zbudowane są elementy były pozostawione w naturalnym kolorze.

Bardzo mnie cieszy, że w Polsce powoli powstaje „prywatny przemysł zbrojeniowy”. Tym bardziej, że „wielkie” firmy cały czas olewają klienta, przez co są słusznie znienawidzone.  Cały projekt wygląda obiecująco i będziemy mu dalej kibicować !

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

Zapraszam do dyskusji na FORUM

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook