Wystawa Broni – Zakopane 22 – 24.06.2018 r.

Z okazji setnej rocznicy Niepodległości Państwa Polskiego, w dniach od 22 do 24 czerwca Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę broni kolekcjonerskiej !!!

Wielka okazja dla miłośników starej broni. Panowie – Wacław Ustupski z Chicago i Rafał Mynarski(Ekipa 061) z Krakowa pokażą broń polską ze swoich imponujących kolekcji.

Wacław Ustupski, rodowity zakopiańczyk, góral, od lat zamieszkały w Chicago. Znany kolekcjoner broni, w szczególności polskich visów i karabinów. W Ameryce swoją kolekcję wystawiał trzy razy na konwencji National Rifle Association oraz na licznych wystawach w znanych klubach kolekcjonerskich. Jego wystawy obejrzało już ponad 600 tys. osób.
Pan Wacław Ustupski został uhonorowany trzema srebrnymi medalami na konwencji NRA. Jest to najwyższe odznaczenie dla kolekcjonera broni w USA. W roku 2014 roku otrzymał srebrny medal za prototyp karabinu Maroszka. W 2015 oku srebrny medal za najładniejszy prototyp pistoletu ViS wz. 32, numer seryjny 108. W roku 2016 za dwa zestawy polskich visów – jeden kolejny numer za drugim (roczniki 1938 i 1939).
W wystawie w Zakopanem będzie można oglądać kilka sztuk polskiej broni, która brała udział w wystawach w USA.
Drugim wystawcą będzie nasz „ekipowicz” – Rafał Młynarski, kolekcjoner z Krakowa. Wspólnie pokażą kolekcję visów produkcji przedwojennej i niemieckiej, polskich mauzerów z fabryki broni z Radomia i z Warszawy. Karabinów mosin z 1895 r., austriackich pistoletów Steyr model 1912 i karabinów model 1895 nagantów, browning, pistoletów MP 40 I 44 amerykańskich Thompson, rosyjskich PPsz I Pps, Mg 42.
W sumie będzie można obejrzeć ponad 100 sztuk broni – od czasów napoleońskich poprzez Powstanie Styczniowe, pierwszą i drugą wojnę światową. Na wystawę trafi także oryginalne mundury, hełmy oraz bagnety.

Każdy zwiedzający będzie brał udział w loterii. Do wygrania złoty orzełek, ufundowany przez firmę złotniczą WA Jewelers z USA, tygodniowe zabiegi rehabilitacyjne w Kompleksie Rehabilitacyjnym Marzenie w Zakopanem oraz wiele innych nagród.

Sponsorami wystawy są: Związek Podhalan Oddział Zakopane, WA Jewelers, Hurtownia Brutal, Ośrodek Wypoczynkowy Rehabilitacyjny Marzenie, Ośrodek Rekreacyjno- Wypoczynkowy API I, Ośrodek Wypoczynkowy Pod Czarnym Borem.

Wystawa odbędzie się w Zakopanem, w siedzibie zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan przy ul. Kościuszki 4

Możesz również polubić…

Ekpia 061 na Facebook