Autor Wątek: ZIP GUNS  (Przeczytany 11184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
ZIP GUNS
« dnia: Maj 31, 2019, 10:46:55 am »
Temat ciekawy:
https://www.thefirearmblog.com/blog/2019/05/30/improvised-firearms-zip-guns-like-grandpa-used-to-make/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+TheFirearmBlog+%28The+Firearm+Blog%29

Generalnie z moich obserwacji tematu jest taka prawidłowość - czym większe ograniczenia w dostępie do broni tym więcej tej nielegalnej w społeczeństwie.

bike

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2019, 11:04:47 am »
Dla mnie to jedna z ciekawszych dziedzin bronioznastwa.  A prawidłowość o której mówisz jest chyba uniwersalna dla zachowań człowieka, dobrym przykładem jest np. prohibicja w USA. Popyt kształtuje podaż

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2019, 12:04:29 pm »
Może i jest tak jak piszesz - ale dodałbym jeszcze jedno: Jak sie komuś broń podoba to niema przeszkód, których by nie pokonał aby bron zdobyć. Nie zależnie od ogólnego popytu.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2019, 10:24:49 pm »
To jest tam pikuś.
Najprostsza strzelba:
https://www.youtube.com/watch?v=7Va87gB_4AI

Co najśmieszniejsze to legalna w USA (w zależności od stanu).

Ten gość dopiero robi ciekawe zabawki:
https://www.youtube.com/watch?v=7Umxs885mxk


061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2019, 10:34:48 pm »
Na zasadzie tej strzelby, któraś ze służb, nie pamiętam jaka. Miała taką gładkolufową 22-kę do zabójstw. Tylko że tam waliło sie gościa tą rurką i to powodowało strzał.

Okruch

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1404
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2019, 10:49:04 pm »
Toż przecie John T. Kelly (alias Clark) używał takiego patentu do rozprawiania się z dealerami narkotyków w Baltimore, gdzieś koło 1970-71 roku, jeżeli brać "Bez skrupułów" Toma Clancy`ego na poważnie. Rurka, nabój do dwunastki, podobno było bardzo ciche bo gazy nie rozprężały się w powietrzu tylko wewnątrz denata... więc można powiedzieć, że była to broń z organicznym tłumikiem  8)

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2019, 10:50:33 pm »
Faktycznie było !!  Kurde zapomniałem już - a to zajebista książka !!!

Okruch

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1404
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2019, 10:58:19 pm »
Chyba najlepsza z cyklu. Następny jest "Stan Zagrożenia" i "Kardynał z Kremla". A "Zęby tygrysa" to straszne popłuczyny, 9-11 odbiło się fatalnie na jego pisarstwie...

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2019, 10:59:33 pm »
"Rainbow six" - potem była GIT !

Okruch

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1404
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2019, 11:02:33 pm »
A, fakt.

Najlepsze jest to, że dzięki tym książkom łatwiej było mi na studiach - np. "Dług honorowy" wyjaśnił zasady działania giełdy, "Tęcza 6" z kolei pomogła zdać ekologię :D

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2019, 11:06:24 pm »
A mi w liceum geografię.
Jak baba odpytywała z mapy świata. Pozostali niby rozmawiali między sobą o książkach, które czytali i dawali jakąś książkę Clans'yego - która wiązała się z danym rejonem świata. To była podpowiedź. System mieliśmy opanowany tytułami do perfekcji. Baba nigdy nie zajarzyła o co chodzi. Wszyscy zdali dzięki temu  ;D ;D

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2019, 11:08:54 pm »
Ostatnio oglądałem "Monachium", a pamiętam też, że chyba jakiś film z Michalem York'iem miał podobny motyw, gdzie z pompki do roweru była zrobiona broń kalibru .22 - co do aktora nie jestem pewien, może to ten co grał oryginalnego "Szakala"...

Na YT można znaleźć pełno filmów z tego typu bronią - strzelby, które wyglądają całkiem profesjonalnie.

Najśmieszniejsze jest to, że to pokazuje iż regulacje zakazujące nic nie dają bo w byle markecie budowlanym można sobie sporządzić coś takiego w kilkanaście minut i to bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Tych tytułów książek co wypisaliście nie kojarzę.
U Clancy'ego zatrzymałem się chyba na Jack'u Ryan'ie - o ile dobrze pamiętam autora - co to były za czasy służby zasadniczej...

Okruch

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1404
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2019, 11:12:53 pm »
Genialne!!

U mnie "histeria" rzucała kwiatki w stylu "Morze Śródziemnomorskie" czy Guadkanal.


061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2019, 11:14:28 pm »
"Stan zagrożenia", "Bez skrupułów" i "Tęcza sześć" - To musisz przeczytać !!!

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: ZIP GUNS
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2019, 11:31:24 pm »
Właśnie szukam czegoś do czytania bo nowy Jack Reacher wyjdzie pewnie pod koniec tego roku lub u nas na początku przyszłego dopiero.
Wczoraj w Carefour'ze, gdzie mają o dziwo całkiem fajną księgarnię (wtf!) można spotkać nieco książek post apo m.in. z uniwersum metro czy stalkera - tylko tyle tego, że nie chcę wybrać czegoś ze środka serii.

Może by tak zrobić temat o książkach bo tego u nas nie ma.