Wystawa 17.10.2021 – Piknik Strzelecki w Krakowie

Piękna pogoda i tłumy odwiedzających towarzyszyły piknikowi strzeleckiemu, zorganizowanego w niedzielę 17.10.2021 przez Klub strzelecki KKS Legion na terenie strzelnicy Big Gun w Krakowie. Podczas gdy jedni uczestnicy pikniku sprawdzali na strzelnicy działanie różnego rodzaju broni, inni z niekrytą fascynacją podziwiali eksponaty z Kolekcji 061, sprzęt z elitarnej Jednostki  JW2305 „GROM” prezentowany przez Fundację Sprzymierzeni z GROM.

 

Miniona niedziela była szczególną okazją również dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w premierze karabinów wyborowych z Tarnowa podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. ZMT Tarnów przygotowały prezentację swoich najnowszych produków z serii Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (Modular Weapon System) MWS-15, MWS-25, MWS-38. Nie zabrakło zmodernizowanego karabinu maszynowego UKM 2020S czy zaprezentowanego w nowej odsłonie 7,62 karabinu wyborowego BOR (skrócona lufa, tłumik). Ekspozycję uzupełnił nowoczesny produkowany przez tarnowskie zakłady moździeż lekkiej piechoty oraz granatnik rewolwerowy z celownikiem kolimatorowym. Więcej o produktach Zakładów Mechanicznych Tarnów (w tym pokazanych na pikniku) można przeczytać na ich stronie.

Organizator zadbał o uczestników z każdej grupy wiekowej. Zapewnił darmowe strzelanie z broni pneumatycznej czy strzelanie z łuku klasycznego i bloczkowego. Koledzy z KKS Legion podpowiadali osobom zainteresowanym jak najprościej zdobyć pozwolenie na broń aby móc rozwijać swoje pasje. Z uwagi na fakt, iż wydarzenie trwało od 10:00 – 17:00 nie zabrakło poczęstunku z grilla, gorącej kawy czy pysznych chamburgerów z FoodTracka.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach tego typu!

Ekpia 061 na Facebook