Autor Wątek: Broniowe Nowości  (Przeczytany 246949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Broniowe Nowości
« dnia: Grudzień 20, 2016, 09:38:26 pm »

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:09:44 pm »
Dobra to jest tak - na początku marudzę: zmień tytuł wątku na np. nowości w świecie broni bo jak czytam teksty typu "jakie bronie lubicie" to mam przed oczami dziecko co się do komputera dorwało ;)

Tyle z marudzenia.

W kwestii nowości to oczywiście nie może zabraknąć CZ P10/P10C:
http://cz-usa.com/product/cz-p-10-c/

https://www.youtube.com/watch?v=h-ptLPmSdL4

Na stronie CZ USA trochę rażą te zaklepane piny z blaszki, ale to może jakiś egzemplarz testowy sfotografowali...

Tak czy inaczej z tego co można na filmiku usłyszeć to cena ma oscylować w granicach 500 dolarów w USA.
Wrzucony powyżej S&W M&P to również 500 kilka dolarów.

Z tego co można w sieci znaleźć to P10/P10C ma być konkurencją dl G19 i rozmiarowo przypomina P07 ze stajni CZ.
Niestety jak do tej pory, a raczej do momentu P07 i P09 CZ nie brylowała w segmencie broni z tworzywa sztucznego, a tym bardziej w kwestii bezkurkowców/bijnikowców bo model CZ 100/110 to raczej średnie konstrukcje.

Jednakże w modelu P10/10C widać odniesienie do modelu 100/110 co początkowo uznawałem za odniesienie do S&W SIGMA do tego jak wielu innych CZ również skorzystało z wygasłych patentów Glocka i ma teraz język spustowy z bezpiecznikiem zasadniczo jak Glock w zasadzie działania, a do tego obustronny zwalniacz magazynka i zamka.

Sam zamek jest kopią z P07 czyli czymś znanym fanom marki.

Trochę wygląda jak zlepek, a jeżeli jego cena na polskim rynku będzie oscylowała w granicach tej jaka była za P07 czyli 1700 - 1900 zł (do 2000 zł maks) to jest to dość ciekawa alternatywa dla droższego Glocka.
A dodając do tego kwestie tego, że kabury pasują od P07 czy nawet Glock to jest to spory problem dla Glocka bo pozwala potencjalnym użytkownikom zaoszczędzić trochę kasy na akcesoriach, które również potrafią swoje kosztować.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:15:26 pm »
Cytuj
mam przed oczami dziecko co się do komputera dorwało ;)
;D I o to chodzi !!!   ;D

Ale - przemyślę tą zmianę   ::)

 ;D

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:22:31 pm »
W sumie: najtrudniejsze jest podobno pierwsze 40 lat dzieciństwa, a później jest z górki...

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2016, 05:09:42 pm »
Rosyjski plecak amunicyjny z taśmą do km PK "skorpion":



http://www.thefirearmblog.com/blog/2016/12/09/scorpion-russian-ammunition-belt-storagefeeding-backpack-system/

Przy okazji Amerykanie też mieli już coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=xaxyVyhjOdQ

I teraz najlepsze: jeżeli w przypadku wersji amerykańskiej nie ma zbytniego problemu bo taśma amunicyjna jest rozsypna to w przypadku PK taśma jest "stała" co oznacza, że po wystrzeleniu kilkuset naboi (niech będzie połowy) targa się za sobą kilka metrów żelastwa, a co jak wystrzela 1/5 zapasu...

Chyba ruskie tego nie przemyślały zbytnio - albo na wyposażeniu są nożyce do cięcia drutu czy inne obcęgi ;)

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2016, 05:44:48 pm »
Jeżeli chodzi o PK to jeżeli pomyśleli - a raczej pomyśleli, to użyli taśmy odcinkowej od PKT - po 25 lub 30 ogniwek - nie pamiętam już dobrze.
Wiele - wiele lat temu tak robiłem i sprawdzało się to doskonale - Krzyżacy tak mają w MG3. Problemem było pozyskanie takich taśm - ale jeden dobry poligon i odpowiednio zorganizowane zajęcia nocne przeciwko zmecholom - i wystarczyło na długo  ;D

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2016, 05:51:53 pm »
PKT to tylko czyściłem/rozkładałem i składałem - takie prawo zmechola jeżdżącego na desancie ;)

https://www.youtube.com/watch?v=LLIIcpeBRzw
Od 4.44 widać to o czym mówiłem czyli "wisi kawał taśmy", a następnie widać to o czym napisałeś czyli użyli krótkich odcinków - w sumie nie wiedziałem lub nie pamiętałem, że takowe są - co ma większy sens.
Niestety ciężko później pozyskać taką taśmę...

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2016, 07:33:07 pm »

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:30:43 pm »
Filmik jak filmik - nieco "propagandowy" jak to zawsze bywa przy tego typu konstrukcjach.
Mamy do czynienia z "bojowym" pistoletem (czy też aspirującym do takowego) i tak został zaprezentowany - filmik z Shadow 2 pokazywał zasadniczo konkurencję IPSC i SH2 w roli głównej...

Jestem mocno ciekaw tego pistoletu - kolega, który robi kwity (w końcu po kilku latach się zdecydował) zastanawia się nad nim za moja sugestią - zwłaszcza jeżeli cena będzie odpowiednia. Oczywiście obawia się chorób "wieku dziecięcego", ale poza mechanizmem spustowym nie ma się tutaj chyba czego zbytnio obawiać.
Byle Czesi nie spaprali konstrukcji tak jak w naszych P99.
Doświadczenie z obustronnym zwalniaczem magazynka CZ posiada chociażby z modelu CZ 82/83 więc tutaj pewnie zbytnio nie kombinowali co sugeruje wycięcie pod zaczep na przedniej ściance magazynka.

Przy okazji w nowej P-09 FDE (zdjęcie widziałeś) magazynki mają już to wycięcie, aby współpracować z P10C.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:22:13 pm »
Ruger RP9 i RP45:

http://www.thefirearmblog.com/blog/2016/10/25/remington-introduces-new-rp-9-rp-45-pistols/

Czyli potwierdzenie, że teraz "wszyscy mają spust jak Glock".

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:25:43 pm »
Bardzo przypomina zewnetrznie berette APX

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:43:07 pm »
Podobne.
Kabłąk mi przypomina jakby FN 57 lub coś czego nazwy nie mogę sobie przypomnieć.

W sumie co nowego można wymyślić w temacie broni skoro wszystko już było, ergonomicznie bardziej już się chyba nie da, z bezpieczeństwem już można tylko przesadzać (jak czytniki linii papilarnych, zegarki z bluetooth itp. badziewia) więc jedni zrzynają od drugich i tak w kółko.
Do tego jak się spojrzy na wiele konstrukcji sprzed lat - niekoniecznie całych, ale poszczególnych elementów to się okazuje, że coś takiego już było nawet 70 lat temu - dla mnie tutaj przykładem tego rodzaju "nowości" są składane przyrządy celownicze FG42 i np. Magpul czy innego tego typu "słupkowe" przyrządy celownicze z M4/M16 czy SCAR'a.


061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:40:30 am »
Tak jak piszesz - ale mi bardziej chodzi tutaj o "dizajn" a tu każda firma próbuje na siłę właśnie się wyróżnić.
A tu pierwszy rzut oka - i nasunęła mi się APX

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2016, 01:25:21 am »
Zasadniczo każdy od każdego bierze to co "najlepsze" lub jest obecnie na topie.

Glockowi wygasły patenty - nikt już się nie bawi w "podobny spust", a kopiuje bez ogródek.

Walther bodajże jako pierwszy wprowadził wymienne nakładki chwytu w różnych rozmiarach - CZ, GLOCK, HK też to mają.

Szyna RIS - wszyscy mają nawet pistolety pod IPSC - mało kto z niej korzysta, ale mają teraz już wszyscy.

Glock ma 17 naboi? Co z tego skoro teraz już w standardzie są magazynki na 19 czy 20 naboi bo mają przedłużoną stopkę wychodzącą poza obrys chwytu lub całość jest tak skonstruowana, że wszystko ładnie współgra.

I rzeczywiście "dizajn" to coś na czym próbują się wybić - właśnie ta Beretta APX ma takiego typu wzornictwo jeżeli chodzi o zamek.


061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2017, 05:18:59 pm »
W sumie żadna nowość  ::)
"Wot" kolejny producent Ar/M16
http://www.tvn24.pl/ukraincy-beda-produkowac-amerykanskie-karabiny-m16,704236,s.html