Autor Wątek: GLOCK 19 Gen 5  (Przeczytany 2852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iRQ11

• Full Member
Odp: Aktualności, Archiwum, Ciekawostki
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 24, 2017, 08:22:21 am »
Ostatnio obejrzałem film pana Leszczyńskiego na temat Glocka 17 5 generacji:
https://youtu.be/wDieAncq-Z4

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ten pistolet to powrót do początków?
- To co kiedyś było zachwalane jako duże udogodnienie w generacji 3 tj wycięcia na palce w chwycie zostały negatywnie ocenione. Paradoksalnie powrót do rozwiązania z I i II generacji jest dużym udogodnieniem w generacji 5 :)
- Blokowanie wewnętrznego bloku ryglowego za pomocą jednego pinu zostało zmienione w 3 generacji na 2 piny. W 5 generacji powrócono do 1 pinu :)
- Zmiana poligonalnej lufy (banalnie łatwej w utrzymaniu) na tradycyjny ostry gwint może nie jest powrotem do wcześniejszych generacji ale użytkownicy wcześniejszych generacji nauczeni doświadczeniem z lufy poligonalnej, której nie trzeba było czyścić po każdym strzelaniu mogą być rozczarowani nowym rozwiązaniem :)
Mam wrażenie, że w Glocku LEPSZE jest wrogiem DOBREGO.

Juhas

• Jr. Member
  • **
Odp: Aktualności, Archiwum, Ciekawostki
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 24, 2017, 09:41:54 am »
IRQ zobaczymy, po świętach mam odebrać mojego gen5. Mam zamiar go dobrze przetestować bo obecnie to jedna opinia zaprzecza drugiej :D. Porównamy z p320.

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Odp: Aktualności, Archiwum, Ciekawostki
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:49:59 am »
To już nie bedzie poligonalnej lufy w glockach 5 gen?
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

061

• Administrator
  • Hero Member
Odp: GLOCK 19 Gen 5
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 24, 2017, 02:57:07 pm »
No to już spieszę z wyjaśnieniami ;-)
Nie mam czasu oglądać dzisiaj tego filmu bo wigilia wigilią a ja w robocie.
Najwyżej jak obejrzę to coś jeszcze dopowiem.

- Z wycięciami na palce to (już chyba o tym pisałem) jest tak, że jak to wprowadzano to była taka moda i wszyscy sie tym podniecali - to samo było z chwytem od M16A2 - który dla mnie jest niewygodny jak nie wiem !!! No ale wtedy wydawało się, że tak ma być. W tamtych czasach strzelało się też trochę inaczej więc to co było dobre wtedy - nie jest dobre dzisiaj.
Nikt wtedy nie wiedział o "high tail grip" w czym te wycięcia na palce delikatnie przeszkadadzają.
Mi wycięcia z 3 gen akurat pasują ale rozumiem że jak komuś nie pasują to jest wtedy masakra.

- Powrót do jednego pinu wymusiło zastosowanie nowego zatrzasku zamka. Akurat robiąc zatrzask dla leworęcznych - musiało tak to wyjść - szukanie teorii że to powrót do 2 gen mija się z celem - tylko tak to wygląda.

- No z tą lufą to mi też podpadli. Ale wynika to z słuchania klienta przez firmę  :-\  To przez użytkowników amerykańskich tak jest ! Gdyby nie ciągłe narzekania na lufę glocka - że za mało celna itd to było by jak trzeba. Kupowały te amerykańskie wały lufy "aftermarketowe" a te wszystkie były gwintowane (  bo te prywatne firemki - nie dysponują technologią żeby poligonalne robić ) no i glock USA podszedł frontem do klienta - i jest co jest. Jak kupię swojego to postaram się zrobić coś żeby zamontować tradycyjną glockowską - zobaczymy !

Tak, że niektóre zmiany wynikają z mody - jest to niestety nieuniknione odkąd cywilny klient się wpierdziela i komentuje w internecie - takie czasy - "piniądz rządzi"

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 24, 2017, 03:38:34 pm »
Brak poligonalnej lufy to olbrzymi minus. Dla mnie to główna zaleta glocka.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

Juhas

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 28, 2017, 03:14:20 pm »
Jest mój gen 5 :).

061

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 28, 2017, 07:12:39 pm »
Zazdraszczam ;-)
Gratulacje !!
Wszelkie opinie mile widziane !

Juhas

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:42:49 pm »
W środę testowałem swoją 17. Porównywałem ją z walther p99, cz p10c, cz p07. Z każdej broni strzelone po 100 szt. łącznie na 15 i 25 m.  Nie sprawdzałem tego ale wydaje mi się lżejszy od wymienionych. Skupienie z każdym strzałem lepsze (p99 miałem lepsze ale tą broń mam już kilka lat a tu pierwsze strzelanie). Przyrządy celownicze bardzo czytelne. Jeżeli chodzi o chwyt broni to bardzo komfortowy, w porównaniu do gen3 (wieczorem macałem) chwyt wydaje się "przyjemniejszy, pewniejszy i bardziej komfortowy". Opór spustu na początku wydawał mi się bardzo duży ale po chwili o tym zapomniałem. Całość stwarza wrażenie bardzo solidnej konstrukcji, a podczas strzelania miałem wrażenie jak bym go miał od lat. Jedyny problem to podczas składania broni gdzie dość ciężko wchodził zamek ale wydaje mi się, że to kwestia wyrobienia. Ogólnie bez zacięć i pozytywne odczucia.