Autor Wątek: Najtańszy AR  (Przeczytany 2469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iRQ11

  • Kolekcja 061
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
Najtańszy AR
« dnia: Lipiec 14, 2017, 09:08:29 pm »
Koledzy,
Zamierzam się od dłuższego czasu z zakupem taniego AR-a. Co myślicie o tej propozycji?
http://www.besthunters.pl/anderson-am15-optic-ready.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 09:12:00 pm wysłana przez iRQ11 »

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2810
    • Zobacz profil
Odp: Najtańszy AR
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:39:44 pm »
Też go rozważałem, ale wybrałem pomiędzy S&W MP15 SPORT II a SAVAGE MSR 15 PATROL.

Dlaczego nie Anderson?
Ponieważ:
- brak mechanicznych przyrządów celowniczych - jest to koszt kilkuset złotych nawet
- średni blok gazowy - do montażu długiego łoża i tak trzeba go wymienić na niski, a do montażu muszki trzeba mieć podwyższenie lub specjalną muszkę
- kolba taka sobie - da się żyć i mi się nawet podoba styl M4, ale nie sprawia super wrażenia
- brak dosyłacza

Do tego poczytałem trochę na amerykańskich forach i wychodzi na to, że Anderson to firma, która robiła podzespoły dla innych do ich AR'ów i postanowili wypuścić swoją linię karabinków. Ze skutkiem takim sobie bo coś tam trzeba poprawiać.
Plusem pod kątem wyglądu jest tutaj lufa typu M4 z M203 "cut" co mi się podoba.

Dlaczego wybrałem SAVAGE MSR15 PATROL (jest jeszcze RECON z długim łożem, pływającą lufą i droższy niestety) bo:
- ma 5 bruzd
- odpowiedni gwint
- przyrządy celownicze w komplecie (niestety przeziernik jest kijowy, ale wymieniłem sobie na wersję od ASG za 30 zł)
- grubą lufę
- lepszy chwyt pistoletowy
- kolbę wymieniłem bo faktura trzewika/stopki jest dość agresywna, spokojnie kolba od ASG daje radę a kosztowała ok. 35 zł, a można taniej
- długie/średniej długości łoże na starcie
- miejsce na dosyłacz zamka - w komplecie jest zaślepka - koszt w sklepie to ok. 90 zł
- magazynek na 30 nb na starcie

Dlaczego nie S&W MP15 SPORT II
- jakoś tak niby wszystko OK, ale w sieci wyszło na to, że to S&W będzie musiał się napocić, aby dorównać SAVAGE
- lepsze przyrządy celownicze od SAVAGE
- krótkie łoże
- nieco gorszy spust chociaż to zależy co kto lubi

Na stronie Colt Krotoszyn mają też karabinki sygnowane WBP - nie pamiętam tylko od kogo je biorą z długim łożem z szynami RIS - niestety dopiero jak kupiłem swój to zobaczyłem, że je mają w ofercie.

Cena to ok. 4500 zł czyli jak SAVAGE i S&W.

Jeżeli weźmiesz Andersona i od razu założysz kolimator bez mechanicznych to powinien być całkiem OK, ale też grubsza lufa nieco więcej wytrzyma więc rozważ inne opcje.