Autor Wątek: Co wybrać - ostatnia szansa na wybicie mi z głowy  (Przeczytany 7130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

franek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: Co wybrać - ostatnia szansa na wybicie mi z głowy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2020, 12:38:01 am »
Mają nawet strugaczki do ostrzenia pocisków ( ujednolicenie szpica) oraz stacje pogodowe z internetem.
co do "stacji z internetem" to od roku chodzi mi po głowie bezprzewodowy podgląd tarczy tak do 1200m.
kamerka po IP, bateryjnie zasilany access point long range i do tego odpowiednia stacja bazowa.
Problem jest taki że to wymagało by do optymalnego działania masztów tak 10-12m  żeby ziemia nie przeszkadzała ...
są maszty pneumatyczne z demobilu ... krótkofalowcy chwalą sobie ... ale ... k* pickupa nie mam żeby to rozstawić za każdym razem.
Chyba pójdę w jakąś sieć mesh, z accesspointami  rozrzuconymi po wale bocznym.
Na stałe to i 1200m swiatłowodu było by najprostrze .... ech, za dużo technologii ... za mało miejsca na biurku ...

co do "strugaczek"   na elaboracja.pl   ktoś porównał całkiem drogie pociski i ich rozrzut wagowy oraz rozrzut długości ...
5 grain na 168gr to całkiem sporo, jeżeli to jest niesymetryczny pęcherz w ołowiu.

eustachy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Co wybrać - ostatnia szansa na wybicie mi z głowy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2020, 07:35:56 pm »
Kamery z SIM sprawdzają się bardzo dobrze.

Ustawiasz kamerkę pod tarczą i dzwonisz do niej z telefonu :)

franek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: Co wybrać - ostatnia szansa na wybicie mi z głowy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2020, 10:33:15 am »
Kamery z SIM sprawdzają się tam, gdzie jest zasięg.  Na przykład na 100m w Bochni zasiegu ... nie ma.
Jest jeszcze kilka strzelnic położonych na terenach "ogólnie uznawanych za zadupie". 
Dawno temu Nowa Dęba była "białą plamą"  komórkową z powodu tych wszystkich radiowych urządzeń z poligonu.
To jeszcze w czasach gdy operatorzy publikowali papierowe mapki zasięgu.

Radio było by najprostsze ale trzeba by licencję krótkofalarską zrobić i częstotliwość dostać ... 2.4GHz i 5GHz to najrozsądniejsze podejście.