Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - LARPAK

Strony: [1] 2 3 ... 176
1
FORUM POZATEMATYCZNE / Odp: Kącik Humoru
« dnia: Luty 16, 2021, 09:07:43 am »
Równouprawnienie:

2
FORUM POZATEMATYCZNE / Odp: Kącik Humoru
« dnia: Luty 07, 2021, 09:33:27 am »

3
FORUM POZATEMATYCZNE / Odp: Kącik Humoru
« dnia: Luty 06, 2021, 08:23:16 pm »
Coś w tym jest:

6
@franek:
te skarpety to ja znam, one są fajne, ale mają tą wadę, że są cieniutkie i w transporcie samochodem nie chronią zbytnio.
Chodzi o zrobienie swego rodzaju pokrowca czy też worka, który będzie jednak nieco bardziej chronił niż ta cienka skarpeta.

@bike:
słuszna uwaga co do punktu trzeciego, ale jestem ciekaw jakby to w praktyce wyszło.

Co do interpretacji opłaty to niestety jak się wczytasz w owe artykuły ustawy to wynika z nich, że opłaty się nie pobiera dopiero w przypadkach tak na prawdę przekazania broni do zniszczenia czy na rzecz skarbu państwa.
Tak jakby ktoś się pomylił i bodajże zamiast ust. 2 wpisał ust. 3 przy zwolnieniu z opłaty w pierwszym roku.

7
@bike:
a gdzie chcesz wykorzystać ową treść?

Jak zapoznasz się z innymi moimi tematami to zobaczysz, że ustawa, rozporządzenia już tam są. Te dwa, które wymieniłeś dodatkowo można by wydrukować, ale z nimi muszę się dokładniej zapoznać, aby wybrać odpowiednie fragmenty do zaznaczenia.

W kwestii futerałów to fakt - tylu to nie ma.
Od jakiś dwóch czy trzech lat myślę o zrobieniu takich właśnie "skarpet" z neoprenu, ale to jednak koszty a zamysł był w sumie taki, aby jeden taki pokrowiec miał kilka przegród, gdzie następnie by się to wszystko rolowało i spinało trokami do transportu.

Kwestia pokrowców czy pudełek też jest dość ważna bo:
- oryginalne pudełka do broni mają swoją wartość,
- często pudełka są dokupowane dodatkowo do broni używanej jako osobny element lub dorabiane na zamówienie,
- dodatkowe pokrowce, walizki, pudełka mają swoją wartość i to często nie małą bo chociażby walizka na długą jaką posiadam to obecnie koszt ponad 300 zł, a znam ludzi co mają po kilka takich albo i droższych.


Niestety jest to dość spore przedsięwzięcie zwłaszcza jak ma się trochę tych gratów i nie mam na myśli tutaj tylko broni.

8
BROŃ / Odp: Karabinki AK nazewnictwo, a AKMSŁ.
« dnia: Styczeń 24, 2021, 08:50:37 pm »
W "katalogu zestawów eksploatacyjnych do sprzętu uzbrojenia | część I broń strzelecka" sygn. 955/68, wyd. 1968 r. a zasadniczo to w uzupełnieniu do niego sygn. 1793/76, wyd. 1976 r. jest wzmianka w opisie zestawu indywidualnego nr 115, którego przeznaczenie jest do karabinków AKM, AKMS i AKMSŁ:Jak na razie jest to jedyna wzmianka w literaturze o istnieniu karabinka AKMSŁ i potwierdza to chociaż częściowo, że jednak typ celownika określał czy to będzie karabinek AKMSN czy AKMSŁ.

Jak widać w kolumnie "uwagi" celownik NSP-3 jest przeznaczony tylko do karabinków AKMŁ i AKMSŁ.

9
FORUM POZATEMATYCZNE / Odp: Ciekawostki z internetu
« dnia: Styczeń 09, 2021, 10:31:10 pm »
Mi to się marzą zawody w stylu Finnish Brutality i MCS pasuje do ich przeprowadzenia jak nic.

10
FORUM POZATEMATYCZNE / Odp: Ciekawostki z internetu
« dnia: Styczeń 08, 2021, 09:59:31 pm »
Strzelanie z AK i AR pod wodą w zwolnionym tempie:
https://www.youtube.com/watch?v=8zNBzlnSwMk

11
Jak na razie pierwsza strona wygląda tak:

12
Tego co mogę to śledzę ceny na rynku i w pliku uaktualniam na bieżąco i ceny adekwatnie obniżam.
Tak czy inaczej można dać informację, aby przy wystawianiu w celu szybszej sprzedaży nieco je obniżyć.

Zastanawiałem się nad zrobieniem w wersji elektronicznej takiego katalogu broni i akcesoriów - w sumie próbę tego, ale w innym celu, gdzie miałoby się znaleźć informacje na temat broni:
- marka,
- model,
- szacowany przebieg,
- kaliber,
- posiadane akcesoria,
- przeprowadzony tuning,
- koszt zakupu,
- koszt akcesoriów,
- szacowane ceny broni z jak i bez akcesoriów,
- itd.
Do tego zdjęcia broni i akcesoriów.

Wydrukowaną wersję można wrzucić do szafy, a do broni dołączyć tylko małą etykietę z numerem w katalogu oraz nazwą, kaliberm.

13
Na iwebie temat nieco się rozgrzał i zdania są podzielone nawet co do sensowności.

Policzyłem, a w sumie to nadal liczę ile za akcesoria można wziąć, jaka jest ich wartość i pewna kwota nawet przy lekkim zaniżaniu (bo to kwota jaką można zawołać, aby szybciej sprzedać) i tak wychodzi już dość spora.

Nad poradnikiem jak i kilkoma innymi udogodnieniami się zastanawiam bo właśnie na iwebie ktoś wspomniał o katalogu wydrukowanym z opisem, zdjęciem ogólnym jak i numerów broni.
Pomysł nawet ciekawy, ale wykonanie może być już różne bo niestety nie da się trzymać wszystkich gratów razem z bronią i stąd właśnie pomysł, aby dodać etykiety z opisem i wartością - pal sześć drobnicę, ale np. taki NSP-3 kosztuje w metalowej skrzynce 750 zł, a w drewnianej już 600 zł - sprawdzając cenę można ją zaniżyć zwłaszcza jak ktoś nie sprawdzi dokładnie, ale jednocześnie mój egzemplarz w przeciwieństwie do tego na allegro jest już sprawdzony i sprawny, a tamte mają w opisie, że stan działania jest nieznany. Co za tym idzie podnosi to atrakcyjność oferty jak nawet jej wartość.

14
Jak żona Ci do szafy nie zagląda to na tych karteczkach podajesz rzeczywistą kwotę, a nie tą jaką jej ppwoedziałeś, że zapłaciłeś.

Jednakże w tym temacie nie chodzi tylko o broń, ale o pozostałe akcesoria.
Polecam policzyć sobie ich wartość bo się okazuje, że to robi się dość spora kwota.

15
Temat tego co z naszą kolekcją broni i akcesoriów często wartymi drugie tyle co broń jak nie więcej nurtuje mnie już od pewnego czasu.

Pomijam już tutaj zostawienie testamentu czy ostatniej woli bo to zupełnie inny temat.

W temacie chodzi o aspekt praktyczny tego przedsięwzięcia z jakim zostaną nasi bliscy.
Ostatnimi czasy kilku kolegów z klubu odeszło na tamten świat i można było zaobserwować ile dał rodzinie okoliczny sklep za broń a ile zawołał za nią w komisie, podobnie z szafą, którą ktoś wystawił wołając nieco za mało - z szacunku do Kolegi odradziłem innemu chęć targowania się bo nie chciałbym aby ktoś z moją żoną się targował próbując wcisnąć jej zaniżoną wartość sprzętu i akcesoriów.

Od jakiegoś czasu w szafie mam wydrukowany wykaz z pliku, gdzie są dane broni oraz cena zakupu jak i szacunkowa wartość na podstawie cen rynkowych - sklepów jak i ogłoszeń prywatnych i ile wg mnie dana broń jest warta.
Co jakiś czas aktualizuję sam plik odnośnie cen.

Jednakże w przerwie świątecznej zrobiłem dodatkową zakładkę w pliku z dodatkowym wyposażeniem i wartością jak i ilością poszczególnych akcesoriów i powiem tylko tyle, że nie jest to wcale mała suma jak się zliczy wszystko razem.

Niejednokrotnie kupujemy jakieś dodatki, które udaje nam się zdobyć w dobrej cenie lub ich wartość po jakimś czasie wzrasta.
Dla przykładu magazynki do TT wz. 33 - kiedyś ich cena oscylowała w granicach 15 - 25 zł na allegro, a obecnie jest to 90 - 99 zł. Kto kupił w okazyjnej cenie kiedyś to teraz tylko zarobi, nawet jak rodzina będzie chciała sprzedać to obniży cenę do 70 zł, a i tak zarobią - pamiętajmy, że są ludzie, którzy żyją starymi cenami i dla nich jest to warte nadal 15 - 25 zł i tyle zaproponują "a bo to pani wie po 20 zł to dam 10 zł bo używane".

Jeżeli z samą bronią problem nie jest aż tak spory bo wydrukowana kartka w szafie mniej więcej załatwi problem to z akcesoriami jest już znacznie większy kłopot bo:
- nie leżą one w szafie,
- nie posiadają indywidualnych numerów (w większości przypadków),
- nie są w żaden sposób opisane (w większości przypadków),
- ich pochodzenie i historia nie jest znana dla laików.

W związku z czym jak na razie zrodził się pomysł, aby wykonać tekturowe lub na zalaminowanym papierze etykiety z kawałkiem pętelki ze sznurka, które będą przyczepione do danego sprzętu lub pudełka z nim.
W sumie podobną kartkę można zawiesić również przy broni, gdzie można wpisać numery akcesoriów odpowiadające danym dodatkom - oczywiście wszystko i tak znajduje się w pliku, do którego można dać dostęp bliskim poprzez wskazanie, gdzie on się znajduje lub trzymać kopię na pendrive w szafie.

Myślałem wcześniej o zrobieniu zdjęć i opisaniu ich, ale to za dużo roboty aby ktoś kto nie jest w temacie ogarnął. że ta kabura czy pas ze zdjęcia to jest ten, który wisi obok szafy czy może schowany lub przełożony do szuflady czy torby z bronią itd.

Tak czy inaczej jak na razie rozwiązanie, które wygrywa to dodanie etykiet do szpeju, który nie jest używany na codzień z bronią, a sobie leży i cieszy tylko nasze oczy i świadomość z jego posiadania.

Na szybko zrobiłem coś takiego, aby pokazać o co mi chodzi - sugestie odnośnie tego co powinno się na takiej etykiecie mile widziane:


Jeżeli ktoś uważa, że problem jest marginalny to polecam mu policzyć i wycenić to co ma dodatkowo bo może się nieźle zdziwić, że tyle pieniędzy wydał lub może zarobić jeżeli kupował w odpowiednim momencie.
Przy czym nie jest to kłopot, który dotyczy każdego bo mając jeden pistolet i tylko kaburę dodatkowo do niego to nie jest ten wątek przeznaczony dla niego.

Strony: [1] 2 3 ... 176