Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Szwajcar

Strony: 1 2 [3]
31
WYPOSAŻENIE / ALICE Medium Woodland
« dnia: Czerwiec 22, 2017, 07:59:39 pm »
Zachciało mi się kupić takowy plecak, niestety jak widzę jest z nimi kicha jeśli chodzi o dostępność i stany. Ktoś z was się orientuje czy to aż takie rzadkie? Bo jeśli tak to kupiłbym ten http://allegro.pl/i6864013717.html ale stan nie powala i nie wiem czy warto.

32
FORUM POZATEMATYCZNE / Ciekawe oferty sprzedaży broni
« dnia: Marzec 30, 2017, 10:31:51 am »
Temat zakładam po to żeby wrzucać ogłoszenia z bronią
- rzadką,
- w wyjątkowo dobrych cenach
- ewidentnymi ciekawostkami, customami itd

może komuś się przyda, ktoś wyrwie ciekawy egzemplarz do kolekcji albo jakąś jednostkę w śmiesznej cenie.

Pierwszy link to RAD

http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/bron-krotka/pistolet-p99-rad-id64653/

33
FORUM POZATEMATYCZNE / Wspomnienia z dawnych lat
« dnia: Marzec 23, 2017, 12:52:25 pm »
PRZENIESIONE Z AKTUALNOŚCI I ARCHIWUM

To ja teraz starociem pocisnę, wtajemniczeni i uważni obserwatorzy rozpoznają postacie na zdjęciach :D


34
BROŃ / CZ 100/110
« dnia: Marzec 22, 2017, 01:55:52 am »
Tak wiem że ten pistolet nie ma dobrych notowań ale zawsze mi się podobał. Chciałbym go mieć w kolekcji a jak widzę nie takie brzydactwa ludzie zbierają.

Ktoś z was z niego strzelał? Bo pistolet jest podobno celny. Spust w 100 jest ponoć twardy. Aczkolwiek bez przesady, niektóre pistolety z SA/DA mają prawie tak samo twarde spusty jeśli wierzyć fabrycznym danym w niutonach. 110 to rzadkość ale ciekawi mnie czy spust jest dużo lepszy niż w 100.

Jak wygląda sprawa wymienności magazynków z CZ75?

35
BROŃ / SKS
« dnia: Marzec 22, 2017, 01:51:32 am »
Jako że lubię SKSy, zwłaszcza w konwersjach tapco i archangela, a mam widoki na dodatkowa prace będę chciał kupić SKSa. Na rynku są ruskie, jugolskie i chińskie.

Chińskie norinco kusza cena ok 1500 zeta. Jugolskie są ładne. Ruskie.. a czort z nimi ;)

Jak wygląda temat SKSów? Są jakieś bardziej warte zakupu? w którychś może coś się łatwiej pierdoli niż reszta?

36
BROŃ / RAK
« dnia: Marzec 20, 2017, 11:24:32 am »
Panowie chce mieć raka. Oczywiście mowa o PM-63 a nie schorzeniu onkologicznym ;)

Jako że jestem bez broni po wypadku na strzelnicy a prawnik powiedział że absolutnie nie mam powodów żeby się powstrzymywać przed zakupami chcę go kupić w kwietniu, zaraz po wielkanocy.

Ktoś z was ma? Jakie są wrażenia ze strzelania? Na coś mam zwrócić uwagę przy zakupie? Czy warto nie pytam bo po prostu mi się podoba a cena za nowy egzemplarz ok 1000 jest zachęcająca.

Da się na tym jakoś montowaś kolimator i latarkę?

37
FORUM POZATEMATYCZNE / Ogłoszenie parafialne- nowy dział Giełda
« dnia: Luty 28, 2017, 06:01:07 pm »
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników ( a konkretnie Larpaka ;) ) powstał nowy dział Giełda. Wszystkie wątki dotyczące sprzedaży zostały tam przeniesione. Zasady giełdy określone są w dziale.

38
WYPOSAŻENIE / Szpeje, customy, wasze konfigi
« dnia: Luty 24, 2017, 10:46:16 pm »
Idea wątku jest taka: wklejamy fotki swojego szpeju który mieliśmy i mamy mile widziane customy, dziwolągi i konkretne konfiguracje z opisami. Ja zacznę, sorry za jakość zdjęć ale nie robię sobie słit foci więc każde ma co najmniej kilka lat.

1. Chest uszyty przez Supera z Czestochowy z oryginalnego pasa Allena. Prehistoria sprzed prawie dekady ale niesamowicie użyteczna. Niestety pożyczyłem koledze do Afganu i już nie oddał. Do niedawna można go było zobaczyć na tym ciulu w Bielsku a teraz w Lęborku ;)Kieszenie z lewa do prawa:
- cargo Miwo Praszka
- apteczka Crom
- ładownice na 6 magów AK wszyte na stałe do chesta
- Sog Seal Pup
- utility z resztek bergena

2. Chest od Kthulu czyli PSTG z Wrocławia, wzorowany na cheście EI.Kieszenie z lewa do prawa:
- apteczka Crom
- ładownice na 6 magów AK od Currahee
- Sog Seal Pup
- utility i kieszeń na granat od Cavtana

3. Chest Beez Combat Systems AK47Kieszenie z lewa do prawa:
- apteczka Crom
- taco z gumką z Aries Outdoor
- ładownica pistoletowa Emdom
- kieszeń na granat Miwo
- utility od Cavtana

Takie trochę rozczarowanie, chest fajny jako amunicyjny ale coś na nim więcej ponosić to już nie za bardzo. no i nie mogłem noża w moim ulubionym miejscu nosić więc szybko poszedł do żyda. Dziś wróciłem do zestawu nr 2 w trochę innych kolorach, przy czym część ładownic wyleciała na rzecz shingli.

Dobra, chwalcie się teraz.

39
BROŃ / Jaka amunicja pistoletowa
« dnia: Luty 17, 2017, 12:53:10 pm »
O karabinową pytać nie będę, 100 lat temu określono że optymalny kaliber karabinu ma ok 7 mm i tego się trzymam. Natomiast wybór amunicji pistoletowej jest spory. Nie liczę tutaj słabej amunicji pistoletowej takiej jak 7,65 czy 9x17 oraz dość już niszowego Makarowa. O .45 tez nie będę pytał bo ją znam.

Czy warto kupować coś w innym kalibrze nić 9mm Para? Wiadomo jest .40 S&W, 10mm Auto a nawet rzadka u nas .357 SiG. Macie jakieś świadczenia z którąś z bronią w tych kalibrach? Jakie są jej możliwości, ograniczenia, jak wpływa ona na żywotność i awaryjność broni? Czy w ogóle warto interesowac sie czymkolwiek poza dziewiątką?

40
WYPOSAŻENIE / Programy żołnierza przyszłości
« dnia: Styczeń 30, 2017, 01:29:16 pm »
Taka informacja z ZSRR:

Według dowódcy rosyjskich sił lądowych (SW) w 2017 roku wojska rosyjskie otrzymają około 50 tysięcy kompletów wyposażenia indywidualnego żołnierza nowej generacji Ratnik (druga wersja). Według przedstawiciela SW, w 2017 roku żołnierze otrzymają "duże ilości" przyrządów celowniczych 1PN142 i 1PN143 które są częścią Ratnika. Do tej pory według różnych danych wojska lądowe Federacji Rosyjskiej otrzymały około 40-50 tysięcy kompletów Ratników pierwszej generacji (z importowanymi przyrządami optoelektronicznymi). System Ratnik odpowiada poziomowi technologicznemu francuskiemu systemowi Felin i obejmuje umundurowanie oraz oporządzenie (hełm, gogle, osłony balistyczne), a także celowniki do broni.

Ergo w teroii na koniec dzisiejszego roku Ratnika będzie miało mniej wiecej tylu żołnierzy ilu liczy cała nasza armia.

A jak jest z wprowadzaniem innych programów? Ktoś wie co z felinem i w jakim stopniu do użytku wejdzie nasz tytan?

41
BROŃ / Kaboomy plajstików
« dnia: Styczeń 12, 2017, 04:10:57 pm »
Zgodnie z prawem Murphy'ego jak coś ma jebnąć to w końcu jebnie. Akurat szykuję się do kupienia pistoletu na polimerowym szkielecie i akurat teraz, chyba na zachętę, wpadają mi w ręce fotki popękanych szkieletów. Trochę się tego nazbierało. Najpierw creme de la creme zagadnienia czyli policyjny Walther P99 z Radomia, zdjęcie z dziś. Akurat prawie się zamieniłem na nowsza wersję, ta z szyną z bramkami, dwa miechy temu. Prawie.CZ P-07, który brałem zawsze pod uwagę jako fajny zakup, w takiej wersji jaka zawsze chciałem mieć. Pyknął na amunicji WinchesteraFNP-45 tactical, jak widać okulary są niezbędneHK USP, one sobie lubią pękać w tym miejscu
Oszczędzę wam już widoku glocka, każdy chyba widział pękniętego glocka. Za to czasem glock może wejść w interakcje z psem..Czasem myślę czy nie zostać przy CZ85.

Strony: 1 2 [3]