Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Szwajcar

Strony: 1 [2] 3
16
BROŃ / Porozmawiajmy o dyrektywie
« dnia: Grudzień 30, 2017, 10:17:31 am »
Takiego tematu nie ma a myślę ze powinien być poruszony. Wczoraj przeczytałem artykuł Data Graniczna w Strzale pro libercośtam o tym że data do jakiej powinna być w naszym prawie zaimplementowana dyrektywa bieńkowskiej jest 13 czerwca. Pomijając pierdoły typu magazynki, które może posiadać np wasza mniejsza połówka to kluczowe jest w dyrektywie przejście broni samoczynnej przerobionej na samopowtarzalną z kategorii B do kategorii A zakazanej do posiadania cywilom. A nie oszukujmy się, w wielu kolekcjach jest to lwia część kolekcji. Do tego dyrektywa narusza zasadę prawa rzymskiego lex retro non agit (prawo nie działa wstecz) co tylko udowadnia że unia europejska jest tworem czysto bolszewickim bo żaden normalny twór międzynarodowy nie robi zamachu na zasady prawa rzymskiego na którym opiera się współczesne prawodawstwo.

Co prawda mimo prac nad nowelizacją nie słychać nic u nas o implementacji tej dyrektywy a i przyłączyliśmy się do czeskiej skargi ale sprawa jest niepokojąca a znając podejście naszej milicji można by się spodziewać akcji konfiskaty po ewentualnej przegranej i wdrożeniu jej. Dla mnie to może mały pikuś bo mam jedną jednostkę broni którą bym musiał zdać. A że jestem wredny skurwiel to wzorem toruńskiego rusznikarza policyjnego na którego PPK po przejściu na emeryturę robił zakusy komendant wojewódzki (początek lat 90) oddałbym mojego vz58 w trzech częściach dokumentnie przerżniętego gumówką.

17
BROŃ / Rozwiązanie umowy zakupu broni na podstawie kodeksu cywilnego
« dnia: Grudzień 06, 2017, 03:11:54 pm »
Jak już niektórzy wiedza mam cholerny problem z moją NEA i będe ja oddawal sprzedającemu (osobie fizycznej, nie sklepowi) żeby ten zrobił naprawę. Na podstawie KC mam prawo do rękojmi przez okres 2 lat a jeśli sprzedawca nie usunie wady to także do rozwiązania umowy. A szczerze mówiąc nie sądzę żeby uznano mu gwarancję. Dlatego razem z bronią dostanie stosowne pismo którego wzór ściągnąłem z netu od jakiejś organizacji zajmującej się prawami konsumenta. W skrócie pismo jest żądaniem usunięcia takich a takich wad w takim a takim czasie, a w przypadku nie wywiązania się rozwiązuje umowę kupna sprzedaży.

I tu pojawia się zonk, zadzwoniłem wczoraj do WPA jak to wygląda od strony prawnej z wyrejestrowaniem broni. Kobitka mi powiedziała że chyba trzeba sporządzić umowę (!!!) rozwiązująca umowę kupna sprzedaży i chyba na tej podstawie by można było broń wyrejestrować. Ale nie była pewna i przełączyła mnie do kierownika sekcji broni. Ten stwierdził ze nie zna przepisów KC, dowie się na dziś (dziś nie odbiera telefonu) ale poza tym najłatwiej by było jakbym po prostu odsprzedał z powrotem broń sprzedawcy. Na moją uwagę że to by było poświadczenie nieprawdy a poza tym ubojka nie może nie może stać w sprzeczności z KC zmieszał się i stwierdził że nigdy się nie spotkał z takim przypadkiem bo sklepy stosują fakturę korygującą.

Macie jakieś pojęcie jak to odkręcić, jakby była taka konieczność, żeby nie mieć problemów z wyrejestrowaniem tego? Zależy mi na tym z bardzo prostego powodu, odsprzedanie broni wymaga jednak woli kupującego, wygaśniecie umowy z mocy prawa jest bez jego woli jest podstawą do odzyskania tak czy inaczej pieniędzy.

Czy w przypadku jakby nie uznali gwarancji a sprzedawca uporczywie uchylał się od zwrotu pieniędzy na zasadzie "broń była dobra, nie i chuj" mogę zgłosić próbę oszustwa na policji? To jest pewien straszak dla osoby mającej pozwolenie. Gość jest niby miły, wykazuje wole współpracy itd ale kurde, upiera się że on dobrze czyścił, broń była ok i w tej kwestii nie przyjmuje argumentów. A 5000 to nie w kij dmuchał i czuję tutaj przez skórę możliwe problemy.

18
GIEŁDA / [K] Leworęczny zwalniacz/przycisk maga AR15
« dnia: Listopad 23, 2017, 03:19:09 pm »
Szukam przycisku/zwalniacza magazynka do AR15 dla osoby leworęcznej po dobrych pieniądzach. Może komuś leży zdemontowany od jakiegoś norinco albo innego ARa. Kontakt na priv.

19
BROŃ / Jaka amunicja karabinowa
« dnia: Październik 29, 2017, 11:59:22 am »
Zapytam tu, bo nie chce mi się nowego wątku zakładać. Jak coś to wydzielę. Jakiej amunicji 5,56 używacie? U nas są dostępne GGG i nietoksyczne Barnaula. Z obu strzela się z Saigi ok. Oba będą się nadawać do ARa? Jest jakaś amunicja której unikać bo gówno albo niszczy lufę?

20
BROŃ / AR15- broń i akcesoria
« dnia: Październik 14, 2017, 12:08:24 am »
Ostatnio przeglądałem sobie internety i zauważyłem że są różne rodzaje muszek na AR15 oznaczane kodami A1, A2 etc... Czym to się różni? Jaka muszka jest w takim razie na standardowej podstawie muszki AR? To moje pierwsze zainteresowanie ARami więc prosze oczu nie wybałuszać ;)

21
BROŃ / Pomuszcie!!!
« dnia: Październik 10, 2017, 07:34:33 pm »
Nadejszła (prawie już) wjekopomna chwila kiedy kupuje drugi karabin. Wybór jest pomiędzy AK74 bułgarskiej produkcji a Tantalem.

Piszcie jakie macie z oboma doświadczenia, to pomoże mi zrobić sobie listę zalet/wad każdej konstrukcji i zdecydować się. Rozważam też oferty sprzedaży ;)

22
BROŃ / Wylot lufy kbk
« dnia: Październik 07, 2017, 12:29:40 am »
Ponieważ ostatnio strzelam chińską amunicją z mojego vz58, która strasznie syfi i wydaje się być bardziej korozyjna niż zwykle, regularnie co jakiś czas sprawdzam broń czy aby gdzies tam nie ma nalotu rudej albo co. Dziś robiłem to wieczorem więc użyłem takiej małej latarki inspekcyjnej i w jej świetle zwróciłem uwagę na coś czego wcześniej nie zauważyłem/nie było. Na dole wylotu, przeciwpołożnie do muszki, kawałek gwintu i wylot lufy wygląda jakby miał starty chrom. Czy akurat wylot lufy zawsze się zużywa bardziej w tym miejscu i to normalne? Spróbowalem to uchwycic na zdjeciach.Swoja droga mam taka kaszkowata koronę lufy tak jakby tu zachodził ten sam proces wypalania co w kompensatorze, cholernie się na tym pod kompensatorem osadza nagar po strzelaniu, wręcz jak taki czarny żużel i jedyna opcja to czyścić mocno szczotką mosiężną po zdjęciu kompensatora. Jest na to jakaś metoda? Może dać poprawić koronę lufy u rusznikarza?

23
WYPOSAŻENIE / Plecak eksperymentalny WPD
« dnia: Październik 01, 2017, 10:55:50 am »
Kto jest kompetentny żeby powiedzieć czy to nie fake https://www.olx.pl/oferta/plecak-wojskowy-grup-spec-CID767-IDoxs5I.html ? Bo owszem pamiętam artykuł w komandosie o polskiej kopi plecaka alice, ale z tym się nie zetknąłem.

24
BROŃ / Kłopot z Taurusem.
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:11:15 pm »
Teraz mam chwile to wam napisze co mnie spotkało. W niedzielę na strzelnicy zdechł mi Taurus PT809E. Najpierw przestał zbijać spłonki a potem przy przeładowywaniu wylazła iglica z zamka i się zaklinowała przez co dochodziło do zacięć gdzie amunicja klinowała się kryzą o iglicę. Poszedł dziś do rusznikarza, bo płytka oporowa była zabezpieczona i nie byłem w stanie jej zdemontować. W środku, ewidentnie po 3 miesięcznym depozycie bez czyszczenia i "zabiegach" biegłego było kilo syfu na wewnętrznym bezpieczniku. Rusznikarz to poczyścił, coś tam pogrzebał i pistolet chodzi. Prawie dwa magazynki fiocchi z niego wyszły bez problemu.

Tylko że... w domu wieczorem jak go pakowałem do szafy zauważyłem raz, przy przeładowaniu na sucho że iglica się wysunęła z zamka. Zaraz potem załadowałem pełny magazynek, i przeładowałem go patrząc za każdym razem czy dupa iglicy idzie do przodu czy nie i czy się nie zatnie jak na strzelnicy. Nie udało mi się tego powtórzyć ani na sucho, ani z magazynkiem, ani z amunicja ani bez niej. Jest ok i tak się zdarza czy coś jest tam nie tak mimo że nie wygląda?

25
WYPOSAŻENIE / Luneta obserwacyjna
« dnia: Sierpień 14, 2017, 01:03:10 pm »
Macie, używacie? Co warto kupić bo ceny się zaczynają od 120 a kończą na kilkunastu tysiącach. U mnie ludzie zazwyczaj używają tanich z allegro albo z lidla i mam tez opcję kupić taką albo dozbierać do czegoś. Nie ukrywam że kasa tutaj jest ważna.

26
WYPOSAŻENIE / Plamy z markera na szpeju.
« dnia: Sierpień 01, 2017, 06:45:43 pm »
Kupiłem po dobrych pieniądzach Alice Medium na olx. Stan rzeczywiście super ale ale sprzedająca tak zrobiła zdjęcia że ukryła to że na klapie jest nazwa jakiegoś zespołu metalowego markerem. Zjebalem ją ale to tylko ulga dla duszy. Ktoś już usuwał marker że szpeju Alice albo innego z nylonu i ma sprawdzony sposób?

27
WYPOSAŻENIE / Hełm/kask
« dnia: Lipiec 25, 2017, 01:51:36 pm »
Przy różnych okazjach używam kasku w typie proteca jakiejś dobrej firmy rowerowej (18 zeta w lumpeksie na Starowiślnej w Krakowie ;) ). Jest niezły ale chciałbym coś lepszego, najlepiej z pewną odpornością balistyczną. Za to nie chcę hełmu w typie fritza albo naszego wz 2000. Nie miałem okazji nigdy nawet mieć w rękach różnych orygilanych kasków w typie ops core albo team wendy. Znacie coś dobrego i budżetowego co można polecić?

28
GIEŁDA / [K] Kupię szpej ALICE
« dnia: Lipiec 19, 2017, 10:05:54 pm »
1. VTLB- same pady naramienne z plecami, bez bocznych paneli lub szelki ALICE w układzie H. Stan użytkowy, nie musza być idealne ale bez uszkodzeń
2. duck tape szerokości cala.

Interesują mnie tylko kontraktu lub jakieś dobre firmy, miltec i inne chinole odpadają.

29
WYPOSAŻENIE / Nextorch- Nowy gracz na rynku latarek
« dnia: Lipiec 10, 2017, 02:53:29 pm »
Ponieważ nie mam ostatnio szczęścia do zakupu latarki na pistolet i te ciule z militaria.pl w Krakowie chcieli mi wcisnąć Valkirię bez klucza na glockowską szynę zacząłem przeglądać sobie allegro i co jest ciekawego. I trafiłem na nową firmę Nextorch. Oczywiście to firma budżetowa jak Olight lub Fenix ale cieszy zawsze konkurencja bo wtedy ceny są niższe.
Strona firmy: http://www.nextorch.com/en/index.php
Polska strona: https://nextorch.pl/

Ciekawe rzeczy jakie znalazłem tak na szybko:
Czołówka z dioda UV: https://nextorch.pl/product-pol-39617-Latarka-Czolowa-NEXTORCH-ECO-STAR-UV.html
latarka na pistolet: https://nextorch.pl/product-pol-39563-Latarka-do-broni-NEXTORCH-WL10X.html

Tą druga chyba kupię zamiast Valkirii, wygląda ciekawie, cena jest bardzo fajna a i może jakąś fajną recenzję bym naskrobał.

30
FORUM POZATEMATYCZNE / Ogłoszenie towarzystkie- Kraków
« dnia: Czerwiec 25, 2017, 06:28:00 pm »
W dniach 4-6 lipca przebywam w Krakowie. Otwarty jestem na propozycje napicia się piwa albo pogadania ;D

Strony: 1 [2] 3