Autor Wątek: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.  (Przeczytany 25954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« dnia: Marzec 22, 2017, 11:04:52 pm »
To tak na początek mały zestaw tarcz - do druku na A4 (przeróbka z .pdf):










Taka tarcza znaleziona gdzieś kiedyś:


To co lubię (bo strzela się z bliska):

Opis: https://www.youtube.com/watch?v=jRz82bdBbFM

Tutaj z kolei coś z bieganiem:

Opis: https://www.youtube.com/watch?v=0ofL6yiryBI

Test FBI:
test FBI z zawodów w Poznaniu

Pistolet dynamiczny

Tarcze FBI Q
Trafienie = 1 pkt,
brak trafienia = 0 pkt.
Rm 50 strzałów = max. 50 pkt.


ZADANIA

1. Pozycja startowa : 6,5 m
Dwa magazynki z 3 nabojami . Broń z podpiętym magazynkiem nieprzeładowana w kaburze .
Wyjąc broń, przeładować i ostrzelać po 3 razy dwie tarcze. Wymiana magazynka na otwartym zamku .
Czas -6 sek.
6 strzałów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Pozycja startowa: 10 m.
Jeden magazynek z 6 nabojami . Broń z podpiętym magazynkiem nieprzeładowana w kaburze . Wyjąć broń przeładować i ostrzelać dwie tarcze po 3 razy idąc do tyłu .
Czas – 6 sek.
6 strzałów
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Pozycja startowa : 6,5 m
Dwa magazynki z 4 nabojami . Broń z podpiętym magazynkiem nieprzeładowana w kaburze.
Wyjąć broń ,przeładować 4 strzałów tylko silną ręką, zmiana magazynka na otwartym zamku, przełożenie broni do słabej ręki, 4 strzałów tylko słabą ręką.
Czas - 10 sek.
8 strzałów
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Pozycja startowa 20 m.
Dwa magazynki : pierwszy – 4 naboje , drugi – 8 naboi . Broń leży w wyznaczonym miejscu na granicy 14 m , magazynki w ładownicach na pasie . Dobiec do granicy 14 m , pobrać broń , przeładować i z pozycji stojącej ostrzeleć dwie tarcze po dwa razy , wymienić magazynek i przejść do pozycji klęczącej , z jednej strony zasłony ostrzelać jedną tarcze oraz z drugiej strony drugą po 4 razy.
Czas – 15 sek.
12 strzałów
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. Pozycja startowa za zasłoną : 20 m.
Dwa magazynki z 9 nabojami . Broń z podpiętym magazynkiem nieprzeładowana w kaburze .
Wyjąc broń, przeładować i ostrzelać z wyznaczonych sześciu miejsc po 3 razy dwie tarcze. Wymiana magazynka na otwartym zamku za zasłoną.
Czas -30 sek.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Test FBI - ciekawa koncepcja, a nawet chwaląc się to w Poznaniu w zeszłym roku bez żadnego treningu byłem 11 na 80 osób co uważam za bardzo dobry wynik - niestety z lewej ręki trzeba poćwiczyć bo strzelając dokładniej zabrakło mi czasu na oddanie dwóch strzałów :(

Dokładniejszy opis testu do znalezienia w sieci.


LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2017, 11:47:39 pm »
Figury bojowe WP:
http://zw.wp.mil.pl/plik/file/przetargi/Opis%20przedmiotu%20zamowienia.pdf

Niestety mam problem z wrzuceniem innej nieco szerszej wersji.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2017, 12:09:18 am »
No dobra to wstawiam - tak wygląda oficjalna tarcza ekipy 061.
Tu akurat w wersji dla Klubu Posiadaczy Kałduna Taktycznego.



Niebawem powinny się pojawić w nieco poprawionej wersji - myślę, że po kilka sztuk dla forumowiczów wygospodarujemy  8)

Jak widać "na załączonym obrazku". Do ćwiczeń można stosować małe kółka w kolorze białym, kółka czarne oraz sylwetkę. Dodatkowo można podwinąć boki tak żeby została sama sylwetka i mamy wtedy tzw. sylwetkę bokiem. Dlaczego podwinąć  :)  - otóż jak się podwinie to następuje swojego rodzaju "blokada psychiczna" i o wiele trudniej jest trafić - Zjawisko przetestowane na wielu kursantach  ;D
Na upartego - można zrobić pełny trening na jednej tarczy - czasami "z braku laku" a raczej czasu lub amunicji - i tak bywało  :o

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2017, 07:34:27 am »
To mi się podoba - już z przestrzelinami ;)
Muszę w końcu strzelić do tej tarczy - jakoś tylko na strzelnicę muszę się wybrać.

W sumie nigdy o tym tak nie myślałem w kwestii złożenia celu, ale faktycznie im mniejszy cel tym mnejsze pole manewru imargines błędu - i zaczyna się staranie oraz strach/zwątpienie, że się nie trafi.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:18:32 pm »
Moje wypociny czyli tarcza do przystrzeliwania:


Nie wiem jak konwersja z .doc do .jpg, ale kratki powinny być w odstępach co 1 cm.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2017, 02:52:46 pm »
Jak najbardziej to strzelanie powinno się tutaj znaleźć.

Celem do testu jest tarcza / sylwetka T-2M – oficjalna tarcza „Ekipy 061”. Test obejmuje wystrzelenie pudełka naboi czyli 50 sztuk. A strzelamy w następujący sposób:

  • 12 strzałów z 5 metrów po dwa do białych małych kółek. Wszystko powoli na resecie i dokładnie;
  • 8 strzałów z 10 metrów do dużych czarnych kółek układających się w literę „X”. Czyli po jednym strzale do: lewe górne, prawe dolne, prawe górne, lewe dolne i znowu lewe górne itd.
  • 10 strzałów z 10 metrów do dużych kółek. po jednym strzale do kółka – zaczynając od lewego górnego i koleje w dół. Następnie od prawego dolnego i kontynuując w górę;
  • 12 strzałów, po trzy strzały w środek figury, zaczynając od 5 metrów, następnie 10 metrów, 15 metrów i 20 metrów;
  • 3 strzały z 10 metrów – tzw „Mozambiqe / Failure to stop” czyli do sylwetki – dublet w środek i jeden w głowę;
  • 5 strzałów z 10 metrów „Tactical reload drill”. Czyli pierwszy magazynek załadowany dwoma nabojami a drugi trzema. Strzelamy – strzał w środek figury, wykonujemy „taktyczną zmianę magazynka”, dwa strzały, „taktyczna zmiana magazynka”, jeden strzał, „szybka zmiana magazynka”, jeden strzał.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:00:18 pm »
Jak najbardziej !  - Dzięki LARPAK !

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:08:49 pm »
Przy okazji coś podobnego przydałoby się opracować dla broni długiej.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:15:08 pm »
Przyszły tydzień to będzie dla mnie prawdziwa masakra - ale potem chętnie się za to wezmę !

Eustachy

  • Gość
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2017, 02:10:21 pm »
LARPAK

Dzięki za tarczę :) :) :) Bardzo przydatna :)




LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2017, 02:36:17 pm »
Cieszę się, że się przydała.
W zamyśle mam, aby zrobić tarczę "sylwetkową" wyskalowaną na 100 m i 200 m przy odległości strzelania 50 m.
Coś w stylu tarcz 23p, 23p/2 i 23p/4 tylko w oparciu o tarczę IDPA lub TS-9/10.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2017, 05:05:50 pm »
Kiedyś wpadłem na YT na filmik jakiegoś byłego żołnierza uczestniczącego w znanej akcji wojskowej - możliwe, że Black Hawk Down, ale nic nie znajduje w ten sposób.
Ćwiczenie jakie prezentował to był bodajże bieg na jedną milę po dość sporej strzelnicy/terenie i co jakiś czas/dystans były prowadzone różne strzelania - niestety nie mogę tego znaleźć. Oparte to było właśnie na tej akcji i jego doświadczeniach z tego.
Ktoś kojarzy ten filmik?

serrnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2017, 09:22:02 pm »

iRQ11

  • Kolekcja 061
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2017, 09:44:47 pm »
O mamo!

Jaki wielki plac zabaw! Ja chcę tam!

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Tarcze, ćwiczenia strzeleckie.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2017, 09:50:02 pm »
Tak, to jest to.
Dzięki serrnik!