Autor Wątek: Broniowe Nowości  (Przeczytany 14692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Broniowe Nowości
« Odpowiedź #795 dnia: Luty 22, 2018, 08:17:50 pm »
Za to co napisze teraz już mnie fanboje Pioneera obrzygali ale co tam. Jak maja taki szajs zrobić jak ich AK to niech se odpuszczą.
vz.58, Taurus PT809E

LARPAK

• Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
« Odpowiedź #796 dnia: Luty 22, 2018, 09:38:08 pm »
Za 4000 zł to wolę już kupić S&W MP15 czy poniżej tej kwoty inne budżetowe AR15 amerykańskich firm - a pojawiło się tego trochę u nas na rynku.

Jeżeli moje zdanie na temat RobSki (czy jak on się tam pisze) jest takie, że gość twierdzi iż ZSW w Polsce i doświadczenia w USA (armii) czynią go ekspertem odnośnie AK jak i AR to jednak z tego co widziałem to podchodzi dość rzeczowo do sprawdzenia posiadanej na testy broni.

Minusem jest to, że te karabinki (PAC) składane są w USA w całość i ktoś tam coś spartolił...
Jednakże marketing o tym jak to są zajebiste konstrukcje potwierdzane przez gości z taktycznymi brodami na różnych portalach społecznościowych jest już nudne...

Jakby mi ktoś zapłacił za ammo i ten karabinek to chętnie bym go przetestował - najlepiej w porównaniu z innymi wyrobami z tej samej półki jak WBP itd.

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #797 dnia: Luty 22, 2018, 10:11:41 pm »
Larpak ja z pioneera strzelałem pierwszy raz w 2015 roku, w lutym. Więc jakoś prawie dokładnie 3 lata temu. Mieliśmy na strzelnicy 3 karabinki: tguna, pioneera i AKM eleven Circle :). Wywaliłem wtedy chyba łącznie koło 600 sztuk. Zaszalałem jak cholera. Najwięcej z tego pioneera. Miałem magazynki nasze polskie z demobilu i polską amunicję. Broń się zacina, magazynki kiepsko się wpinały, potrafiły nie dać się wcisnąć do końca i zatrzask nie zaskakiwał. W AKM i tgunie który defacto tez był radomskim AKMem tylko inaczej wykastrowanym takich problemów nie było. Nie sprawdzałem lufy i nie robiłem innych testów jakie bym dziś zrobił. mimo to broń źle zapamiętałem. A napewno był to egzemplarz zrobiony w Polsce i zakupiony w Polsce.

Testy Roba ski i Atlantic firearms mnie nie przekonywały, one tylko poszerzyły moją wiedze o broni którą wspominam niespecjalnie. Ja nie jestem jakimś tam ekspertem od broni, ot mam jakąś tam wiedzę, umiem x różnych rodzajów jej rozłożyć, złożyć, obsłużyć i z nich strzelać i ten egzemplarz po prostu źle wspominam.

A tu dochodzą jeszcze takie kwiatki jak zeżarta po chyba 600 sztukach rura gazowa w jednym egzemplarzy. Przeżarta wręcz na wylot, zdjęcie powinno jeszcze wisieć w grupie kolekcjonerzy broni palnej na FB. rura z bardzo cieńkiej blachy i chyba firma zjebała azotonawęglanie.

Ta broń z wyglądu jest bardzo ładna, hellpup mi się bardzo podoba, jest fajnie ukompletowana z 4 magazynkami ale kuźwa... Jacki z rogowa z lufami z FB na testach w AK 47 union wytrzymywały bez problemu 5000 strzałów bez śladów zużycia. I to jest coć w co che chce iść jak ktoś chce kupić AK, ewentualnie ruskie z Kalaschnikow Group.
vz.58, Taurus PT809E

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 08, 2018, 01:38:05 pm »
http://www.thefirearmblog.com/blog/2018/03/07/bt-apc308-dmr/ Rodzina APC znowu się powiększyła. Żeby FB z taką prędkością pracowało...
vz.58, Taurus PT809E

061

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 10, 2018, 12:00:22 am »
W najnowszym "Strzale pro libertate" który pojawi się lada dzień  ;)  jest reklama Kalibra - i jest Glock 19X  ;D
Zobaczymy jaką cenę dowalą  ::)

Okruch

• Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 12, 2018, 12:25:35 pm »
Szykuje się ciekawa konkurencja dla cywilnego Grota:
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=620

061

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 12, 2018, 01:41:51 pm »
Ciśnie się na usta - "FB - jak można było taką szansę spier...ić". Pojawiają się coraz to nowe konstrukcję a my ciągle w du...ie

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 12, 2018, 02:34:20 pm »
Mógłby być 7,62x39 ;D

Co wy się tak spierdolona szansą FB przejmujecie. To jest pikuś przy zmarnowaniu pomiędzy 2008 a 20015 rokiem szansy na gaz łupkowy i grafen. Kogo tam interesuje raz rocznie 50 karabinów na runek cywilny z jakiejś bananowej fabryczki w środkowej europie.

Zresztą... obserwuje ten rynek ponad 10 lat. Sranie po gaciach było że Robinson XCR, potem mega sranie po gaciach że Masada tj Bushmaster ACR. I ile osób co tak srało po gaciach kupiło? A AK i AR15 dalej sprzedają się doskonale.
vz.58, Taurus PT809E

061

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 12, 2018, 03:51:36 pm »
Mnie tam lupki ani zadne graffiti nie interesuja  :P
Wali mnie tez ze inni zmarnowali szanse. Ale pomimo usilnych staran "Radom" to dla mnie drzazga w dupie I boli jak cholera  >:( >:( >:(

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 12, 2018, 03:57:05 pm »
Tak po prawdzie zmarnowana szansa założycielską była kiedy ponad dekadę temu Magpul szukał inwestora do rozwijania Masady i propozycja padła tez do FB. FB z tej propozycji nie skorzystało, finalnie prawie 15 lat później mamy "masade po polsku" opóźnioną o dekadę.
vz.58, Taurus PT809E

061

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 13, 2018, 08:54:05 pm »
A w US ARMY pozazdrościli USMC wprowadzanego tylnymi drzwiami HK i w ramach wybierania broni wsparcia testują sobie to:

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 13, 2018, 09:44:36 pm »
Jestem bardzo na tak. Scary są piękne!
vz.58, Taurus PT809E

Okruch

• Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 16, 2018, 05:18:33 pm »
Wygląda na to, że po 30 latach dłubania w M4 z DI wreszcie będziemy mieli niezawodną broń tego typu:
http://soldiersystems.net/2018/03/16/surefire-advanced-rifle-operating-core-aroc/

Brałbym :)

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
vz.58, Taurus PT809E

Szwajcar

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 23, 2018, 07:18:04 pm »
http://soldiersystems.net/2018/03/23/ussocom-adopts-6-5-cm/ teraz czekam kto i kiedy zacznie szukać następcy 5,56.
vz.58, Taurus PT809E