Autor Wątek: Kabury.  (Przeczytany 39354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2017, 04:35:36 pm »
I ty ostatnio "musiałeś" kupić sobie M12 na Berettę? :o  IMHO M12 to rzeczywiście najlepsza kabura wojskowa na pistolet. Szkoda tylko że nie produkują jej z molami. trzeba kombinować na jakichś ultra drogich adapterach albo leg extenderze. Plus że jak się ją wepnie w niego odpowiednio wysoko to nie trzeba stosowaś paska na nogę. Do swojej kupiłem thumbstrapa, ale z taśmy a nie z taką szczątkowa klapką jak Ty masz. Jutro opstrykam.

Ta kabura ivo hest fajna, i dobrze wykonana bo miałem okazję zamacać. Aż dziwne że zamiast takiego fajnego projektu wprowadzono tez nieszczesne udówki.

To się przy okazji pochwalę, kupiłem LBT-6099Z w CB ;D
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2017, 05:12:35 pm »
Cytuj
I ty ostatnio "musiałeś" kupić sobie M12 na Berettę? :o 
No własnie nie miałem  >:(   takiej zwykłej przydziałowej bo mi jakoś wszystkie wyszły. Ta jest właśnie ta którą mi znalazłeś  ;)

Akurat to zapięcie do pasa jest na tyle uniwersalne ze pasuje super i do pasa i do molle.
zaraz wkleję foty przejściówki z którą ja nosiłem - może to potrwać bo mój zastępczy komp chodzi dość wolno  >:(

Udowe wprowadzono bo teka moda się pojawiła - nikt nie pomyśli tylko spec force takie noszą to na pewno tak ma być.

Ja teraz się przezucilem w sumie na same safarilandy. Plus jest z tego taki - ze do każdego pistoletu mam taka sama kaburę i nie muszę się przestawiać. Dwa ze już tez nie potrzebuje tak chronic broni jak kiedyś. No i można to czasem kupic za grosze !

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2017, 05:17:37 pm »
Znaczy każda klamka musi mieć swój własny domek :P
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2017, 06:17:12 pm »
No niestety takie prawo kolekcji  ;)

A to według mnie najlepsze rozwiązanie:
Przedłużka z zestawu pistolman z flc.






Jak widać na zdjęciu - wywaliłem pasek udowy. Całość jest obniżona na tyle ze jest wygodna w użyciu ale na tyle, ze nie trzeba się do tego dodatkowo przywiązywać. Przedłużka jest na tyle sztywna ze całość zachowuje się jak trzeba. Jak ktoś potrzebuje to można nosić niżej ale wtedy już bez paska udowego się nie obędzie.
Przedłużki są tanie jak barszcz można je kupic na ebay od 3$ a na allegro cena często poniżej 20 PLN. Występują oliwkowe, pustynne, foliage, coyote i ten "khaki" od multicama. Najczęściej występują w zestawie z ładownicami jako pistolman set ale także samodzielnie.


LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2017, 06:51:42 pm »
Mam tą przejściówkę w nieszczęsnym kolorze pod UCP, ale od czego jest FOSCO (w sumie jedną już pomalowałem) i teraz tylko jakąś kaburę sobie będę musiał dopasować do WIST 94 z RIS'em bo mój RedRiver niestety już nie pasuje :(

To mi myśl podsunąłeś.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 18, 2017, 07:19:17 pm »
Ta ze zdjęcia tez jest w foliage green.
Ale jak to mawiał szef kompanii - "Farba khaki kryje braki"  ;D

Ta najpierw była pomalowana w kolor "TAN" a jak już ten kolor nie był potrzebny  ::) - przemalowana na zielono.

Szwajcar - jak ci przyjdzie kabura to się chwal  ;)

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2017, 07:25:06 pm »
Wolałbym jednak kydex mieć - że też musieli zmodernizować te świsty...
Jakby jeszcze latarkę dali lub kaburę pod pistolet z latarką/laserem to jeszcze OK, a tak to jest bezużyteczny gadżet ta szyna.

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2017, 12:45:32 am »
Mam kaburę M12 dokładnie tak samo zrobioną do noszenia na szpeju. Na dokładnie takiej samej przedłużce. Tyle że u mnie się toto nazywa na metce Molle II Leg Extender. Ale możliwe że w różnych zestawach może mieć różne nazwy.

Całość- super. Larpak jak chcesz to kupić to warto.

061 kupiłbym tą przedłużkę w CB w ogóle, nie masz czasem zbędnej albo nie wiesz gdzie u nas bywają? Bo na ebayu to kogoś posrało z ceną.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 19, 2017, 08:15:32 am »
Mam dwie takie przedłużki bo taki był plan noszenia innej kabury do innych zastosowań.
Problemem nie jest ta przedłużka, a sama kabura - to co jest w zestawie to takie średnie - ani to szybko w żadną stronę ani wygodne.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2017, 10:53:42 pm »
Dobra - to kolejna kabura z mojej kolekcji. Kabura nr 8. Bede zamieszczał sobie kolejne i koniec końców zobaczymy czy jest ich faktycznie 100  ;)

To jest kabura firmy Uncle Mike's do glocka w kamuflażu woodland. Nie ukrywam, ze bardzo mi się ten model podoba choc nigdy jej nawet nie nosiłem.
Jak dla mnie do uzywania dyskwalifikuje ja:
- no bo jest udowa;
- ma specyficzny rodzaj blokady.
Blokada polega na tym, ze żeby wyjąć bron trzeba ja przekręcić w kierunku ciała. Troche mi to nie pasuje. Oprócz tego jest jeszcze zapięcie odpinane kciukiem i dodatkowe zabezpieczenie - pasek na taśmę velcro, którym można go zablokować. W sumie trochę za duzo tego. Jak ja kupiłem to zapięcie kciukowe było zaklejone taśmą i widać było ze poprzedni właściciel stosował tylko to odchylenie broni.
Oprócz solidnej konstrukcji dodatkowo kabura pokryta jest nakładka z kydex-u - całość jest naprawdę pancerna.
Pasek udowy jest o tyle ciekawy ze nie posiada żadnej klamry - jest zapinany tylko na taśmę velcro - w sumie jest to chyba lepsze niż klamra - przynajmniej nic nie uwiera.




blokada:


Wizualnie mi się podoba i choc kilka razy miałem już się jej pozbywać to jakoś nie mogę  ::)

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2017, 11:07:01 pm »
Ciekawy patent, ale taki "inny" - chociaż bym ją wypróbował z ciekawości.

Kiedyś byłem zwolennikiem kabur udowych, ale od kilku ładnych lat jednak na pas lub obniżona/biodrowa na pas to jest to.

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2017, 11:25:52 pm »
Uncle Mike's to kiedyś był mocny gracz obok Safariland i Milt Sparks. Swego czasu Militaria.pl chciało na naszym rynku zaszczepić ją. Była wielka dostawa właśnie takich kabur i resztek szpeju po należącej do UM marce Blackwater Gear. Niestety się nie przyjęło. Jeszcze niedawno miałem ich kaburę kydeksową do USP i mam chyba jedne rękawiczk.

Taka ciekawostka, z nazwą Uncle Mike's zetknąłem się ok 25 lat temu kiedy u nas jeszcze nikt nie wiedział co to. Rzucę jedno słowo: Krucjata. Zobaczymy czy ktoś kojarzy.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2017, 02:07:34 pm »
Przeglądam sobie sklep zahala i zauważyłem że połączenie paneli z kaburami roto jest na oko takie same w Fab Defense, IMI i Fobusie. Ktoś z was sprawdzał może czy da się montować kaburę jednej firmy na panelu drugiej?
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2017, 02:11:45 pm »
Z tego co czytałem to FAB i IMI pasują, ale osobiście nie sprawdzałem.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Kabury.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2017, 02:55:23 pm »
Troche trzeba poprzerabiać i wtedy pasują - do wieczora powinienem zapewnić dokumentacje zdjęciową  ;)