Autor Wątek: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.  (Przeczytany 5292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« dnia: Grudzień 08, 2016, 09:09:13 pm »
Temat dotyczy naszych toreb/plecaków, w których przenosimy sprzęt na strzelnicę.

Innymi słowy jak przenosimy nasz sprzęt do realizacji naszego hobby, a jednocześnie nie jest to nasze EDC.

Jest to temat, który założyłem ok. 2,5 roku temu na innym forum (niestety tam się nie przyjął mimo prawie 2,5k wyświetleń...), a może przyjmie się tutaj.
Wrzucam tutaj konfigurację torby właśnie z tamtego okresu (niewiele się zasadniczo zmieniło), a od pewnego czasu noszę się z jej ponowną reorganizacją więc wrzucę finalne zdjęcia za kilka dni jak się za to zabiorę...

Jedna z trzech moich toreb strzelnicowych - tym razem wersja mini na krótkie pobyty na strzelnicy.
Zestaw złożony zasadniczo kilka dni temu i brakuje w nim kilku rzeczy bo są one przekładane z dużej torby lub jeszcze nie zdublowałem jej wyposażenia.

1. Helikon WOMBAT + IRASEK (2 x 2 AK/BERYL) + 4 x magazynek do AK + Sanrenmu 710:



2. Helikon WOMBAT + 2 x mag pistoletowy MIWO L + 1 x mag pistoletowy PST Gear + w tylnej kieszeni marker/flaga bezpieczeństwa (żyłka do kosiarki):



3. Górna płaska kieszeń - chusteczki do okularów:


4. Flamaster, długopis, baterie do słuchawek, przybornik do AK, notes, notes RITE IN THE RAIN (przechodni pomiędzy dużą torbą), 3 x lighstick (żółty, zielony, czerwony), apteczka turystyczna z Biedronki uzupełniona o tribiotic i Peroxygel 3,0:


5. Wnętrze torby: kabura Fobus GL-2, płetwa do kabury IMI, panel biodrowy do kabury IMI, klucz imbusowy do kabur IMI, tarcze, słuchawki, pas strzelecki, pudełko z amunicją, CZ75B, słuchawki, tymczasowo ładownica CQB na 2 magi pistoletowe z MIWO P + 7 magazynków:


6. Zestawienie całej zawartości:



061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2016, 09:30:23 pm »
Ty to jesteś zorganizowany  :o - zboczenie zawodowe ;-)
Wzorowo !!!

Musisz poczekać kilka dni to porobię foty swojego szpeju. Na dzień dzisiejszy rozkompletowany - nawet po różnych miastach - ach ta robota ::)
W sumie właśnie to chyba nie mam jednego zestawu czy jednej torby - dobieram pod robotę. Mogę podzielić zestawy na mniej więcej takie tematy:
- wystawy;
- prowadzenie szkoleń;
- treningi;
- rozrywka / rekreacja.


LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2016, 09:50:39 pm »
W sumie w robocie aż tak bardzo nie mam wszystkiego zorganizowanego - bo zaraz ktoś się czepi, że to nie jest "nasze" więc zostaw to w domu/szafie itd.
Wyznaję dwie zasady:
- lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć,
- lepiej nosić jak się prosić.

Nie raz słyszałem teksty typu "a po co ci to, a tamto" i nagle jak przychodziło co do czego to okazywało się, że ratuje to sytuację...

Obecnie torba ta jest podstawowym środkiem transportu - zawsze i tak mam swój plecak EDC i część szpeju się dubluje, ale są w niej podstawowe rzeczy jakie potrzebne są na strzelnicy.

Kiedyś nosiłem torbę TOTRA z Miwo Praszka (kupiłem w dobrej cenie) z plastikowym pojemnikiem w środku:
http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,509/Torba-TOTRA

Torba super (zwłaszcza biorąc pod uwagę jej koszt), ale jest to torba "zło" - nie ma dna!
Jak leży na ziemi to okazuje się, że wszystko się w niej mieści, ale weź to później zatargaj na oś...
Dlatego z niej zrezygnowałem.


LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:22:52 pm »
Widać tylko ja się wypowiadam, ale co tam - mała aktualizacja zawartości torby z takim przykładowym wypełnieniem dodatkowym (broń i amunicja):

- widok z przodu:


- lenspen
- nożyk Sanrenmu 710
- w kieszeni: kabel do słuchawek, notesy, etui na kartę do samochodu, narzędzie dentystyczne, wskaźniki załadowania magazynków do AK, zszywki

- widok z prawej strony:


- ładownica na magazynek do pistoletu
- kieszeń na amunicję
- ładownica na magazynek do pistoletu
- długopis
- otwieracz do konserw

- widok z tyłu:


- kieszeń na dokumenty: umowy K-S, umowy użyczenia, żyłki jako wskaźniki bezpieczeństwa

- widok z lewej strony:


- ładownica IRASEK na 4 magazynki AK/Beryl
- 4 x ładownica na 1 magazynek do pistoletu
- 1 x ładownica na 2 magazynki do pistoletu

- widok wnętrza:


- pudełko na pistolet + magazynek, a nawet dwa
- pudełko na amunicję (tut. 7,62 x 39 mm)
- lornetka w pokrowcu (ładownicy na 100 nb do SAW)
- tacker + tarcze
- ręcznik z mikrofibry, chusteczki nawilżone, żel do mycia rąk, cienka "szalokominiarka" - spokojnie może robić za chustę, czapkę, bandanę itp.

- zawartość stała + dodatkowa:


W środku jest spokojnie jeszcze miejsca na jakąś kaburę, amunicję, mały pistolet czy coś innego akurat potrzebnego.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2020, 02:01:03 pm »
Budżetowa torba strzelnicowa z brytyjskiej torby na maskę przeciwgazową.

Jest to torba o nazwie Haversack pack dostępna na allegro już od 9,98 zł za używaną (taka jak na zdjęciach) a nówki są po jakieś 30 zł.

Swego czasu można było dostać na allegro oryginalną torbę brytyjską w DDPM o przeznaczeniu stricte amunicyjnym czyli ammo bag za jakieś 50 zł, ale od pewnego czasu ich nie widzę - ma ona kieszenie na magazynki i amunicję, szerszy pasek na ramię itd.

Tutaj jednak prezentuję pewien układ jaki można stworzyć za małe pieniądze - nie jest to moja torba strzelnica bo korzystam z innej, ale dla tych co dopiero zaczynają lub mają tylko pistolet jak na razie czy nie biorą ze sobą zbyt dużej ilości szpeju na strzelnicę będzie to całkiem dobre rozwiązanie, a przede wszystkim tanie i mocne.

1. Widok z przodu:


2. Widok z boku - boczna kieszeń:


3. Widok z tułu:


4. Widok z boku:


5. Zawartość bocznej kieszenie - tutaj 3 magazynki do CZ 75B/SP-01 SHADOW:


6. Zawartość wnętrza torby:
- góra w pokrywie: kilka tarcz o rozmiarze 50 x 50 cm,
- dół - wnętrze: CZ SP-01 SHADOW w kaburze FOBUS GL-2, 2 x ładownica do pistoletu, 4 x magazynek na 30 nb do AR15, 2 x paczka 50 szt. amunicji 9 x 19 mm:


7. Dokładniejszy widok głównej komory:


8. Zawartość wewnętrznej kieszeni, która ma wewnątrz trzy przegródki:
- tacker,
- flamaster,
- długopis,
- żyłki jako flagi bezpieczeństwa,
- spokojnie zmieści się jeszcze coś


9. Zawartość głównej komory po wyciągnięciu kilku rzeczy z góry:
- słuchawki aktywne Impact Sport,
- pudełko z amunicją 5,56 mm,
- 4 x magazynek na 30 nb do AR15


10. Zawartość głównej komory torby:


W całej torbie jestem w stanie w sumie zmieścić nawet 6 magazynków do pistoletu: 3 w bocznej kieszeni, 1 w broni, 2 w ładownicach.
Spokojnie jest miejsce na jakiś multitool, zszywki, rękawiczki czy zaklejki.

Jeżeli mamy i tak torbę/pokrowiec/walizkę na broń długą to tam możemy schować broń krótką a w tej torbie zabrać pozostałe graty potrzebne nam do strzelania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2020, 02:48:06 pm wysłana przez LARPAK »

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2020, 03:13:41 pm »
Zajebiście!
Kurde obiecuję że zrobię w końcu foty mojego bajzlu !

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2020, 03:43:08 pm »
No przydałoby się w końcu.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2020, 09:37:10 pm »
Zajebiście!
Kurde obiecuję że zrobię w końcu foty mojego bajzlu !

To kiedy w końcu te foty?

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Nasze torby strzelnicowe i nie tylko.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2022, 08:31:57 pm »
Zajebiście!
Kurde obiecuję że zrobię w końcu foty mojego bajzlu !

To kiedy w końcu te foty?

To kiedy w końcu te foty?