Autor Wątek: Powstał brownells.pl  (Przeczytany 25775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LARPAK

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2808
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2018, 10:04:40 am »
Tak samo jak 18 do CZ 75.

eustachy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2018, 11:45:24 am »
Sprawdziłem cenę matryc pistoletowych. W USA z przesyłką kurierską, trzy tygodnie temu zapłaciłem 197 zł ( tyle mi z karty zeszło ). Dostałem przesyłkę w 14 dni.

W Bromku jest ten sam zestaw za 196 zł plus wysyłka 16 i trzeba czekać 3-4 tygodnie.  W USA te matryce są tańsze, ale trzeba wyskoczyć z 16,5$ za przesyłkę i odprawę celną i z tymi kosztami wychodzi 197 zeta :) .



Jedyny plus to dostępność łusek, których normalnie z USA nie chcą wysyłać...
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 05:14:43 pm wysłana przez eustachy »

Okruch

  • Kolekcja 061
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1404
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2018, 03:02:31 pm »
Słuchajcie, a czy na naszym brownellu też będzie Black Friday? :)

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2018, 11:53:41 pm »
Powinien być, bo z tego co zauważyłem to system automatycznie przerzuca wszystko z Hameryki do nas. Jak jest promocja to automatycznie powinna być u nas.

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2018, 02:46:27 pm »
Fajnie, to se zakupy wtedy zrobie.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2018, 06:39:25 pm »
Takiego maila dostałem w czwartek:
Cytuj
Twoje zamówienie XXX powinno zostać zrealizowane do 22 dni roboczych. Niestety już dziś wiemy, że z przyczyn od nas niezależnych może nam się to nie udać, mimo iż zostało nam jeszcze co najmniej 5 dni roboczych.

Cała nasza przesyłka utknęła na lotnisku w Amsterdamie mimo, że zgodnie z planem powinna być w Warszawie 19ego listopada.

Udało nam się ustalić, że Holendrzy zażyczyli sobie inspekcji towaru gdyż na liście przewozowym znalazły się części broni. Nie powinno być to jednak przyczyną opóźnień. Dokładamy wszelkich starań aby sprawę jak najszybciej wyjaśnić z linią lotniczą i spedytorem.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Będziemy informować na bieżąco o zmianie sytuacji. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na info@brownells.pl lub telefonicznie pod numerem 227 83 53 23.

Pozdrawiamy,
Zespół Brownells Polska

Nie narzekam bo mi się nie spieszy, i nie jest to żaden problem. Zamieszczam tylko informacyjnie.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2018, 09:37:08 pm »
Wysłałem maila z ciekawości jak tam moje zamówienie
Cytuj
Najwyraźniej nie otrzymał Pan naszych wcześniejszych maili (prosze sprawdzić czy nie wylądowały u Pana automatycznie w SPAMie). Niestety mamy kłopot gdyz przewoźnik nadał naszą przesyłkę tranzytem przez Amsterdam, gdzie została zatrzymana przez tamtejszy urząd celny. Obecnie czekamy na dodatkowe informacje jakich dokumentów potrzebuja władze holenderskie by towar zwolnić (jak sie dowiedziliśmy w rozmowie telefonicznej w Holandii nawet na tranzyt magazynków, języków spustowych, itp. potrzebne jest zezwolenie tamtejszych władz). Robimy wszystko co w naszej mocy by towar sprowadzic jak najszybciej. Póki co zaproponowaliśmy wszystkim którzy złożyli zamówienia dwa rozwiązania:

1. Zwrot pieniędzy na podane polskie konto bankowe i pozostawienie zamówienia w systemie. Po sprowadzeniu towaru będziemy informować o ty mi każdy klient będzie mógł podjąć decyzję czy nadal jest zainteresowany zakupem, oczywiście po cenach z zamówienia.

2. Zwrot pieniędzy na podane polskie konto bankowe i anulowanie zamówienia w systemie już teraz.

Możemy tez pozostawić zamówienie i póki co nie zwracać pieniędzy. Liczymy że do końca tygodnia dostaniemy wiecej informacji które pozwola nam okreslic tryb działania. W przypadku dalszych problemów będziemy szukać najlepszego rozwiązania.

Jedyne co teraz możemy zrobić to gorąco przeprosić za wszelkie niedogodności. Prosimy o informację zwrotna co do Pana decyzji. 

Pozdrawiamy,

Jak wcześniej pisałem - akurat w tym przypadku to dla mnie nie problem. Specjalnie zrobiłem to zamówienie żeby przetestować system.
Dzięki jednemu z super krajów, w którym na sam dźwięk broń - wszystkim stają włosy na głowie - zamówienie jest opóźnione. Jak to się mówi - "pierwsze śliwki robaczywki". Będą musieli wysyłać inną drogą albo ogarnąć sobie te kwity w Holandii.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2018, 12:56:16 am »
Jest szansa, że sprawa zostanie dokończona ;)
Cytuj
Przepraszamy za przerwę w korespondencji, ale nie mieliśmy żadnych postępów w temacie. Ze wstępnych deklaracji przewoźnika dziś mamy dostać więcej szczegółów o losach Twojego zamówienia XxxX, które zostało zatrzymane w Amsterdamie. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że może ono zostać wysłane do nas jeszcze w tym tygodniu.

Gdyby tak się stało to mogłoby to oznaczać możliwość dostarczenia go do Ciebie zaraz po Nowym Roku.

Wyślemy kolejnego maila do końca tygodnia jak tylko dostaniemy potwierdzenie zwolnienia przesyłki.

Pozdrawiamy,
Zespół Brownells Polska   

eustachy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2018, 10:25:49 am »
IMHO to problem złego terminu na start dla sklepu.

Jak kupowałem czarnoprochowca ( !!!broń palną !!!! przez internet!!!!! ) w DIXIE w USA to przesyłka razem z cleniem w "środku" roku szła około 3 tygodnie ...

Jak zamówiłem drugiego w listopadzie, to przesyłka przyszła coś w połowie stycznia ... a wiem, że DIXIE wysłał bo był traking....

święta, urlopy, ilość paczek, bałagan = spore opóźnienia.

Dlatego nauczony nie zrobiłem zamówienia w Brownells. Czekam do stycznia :)


serrnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2018, 11:02:35 am »
Podobno w tej chwili zamówienia realizowane są na bieżąco, jakiś zator jest z tymi z początku listopada.

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2018, 12:38:24 am »
Tak właśnie podobno jest!
Specjalnie kupiłem kilka sprężynek i kołków, które kiedyś mogą mi się przydać, żeby przetestować system.
Ale ludzie na innych forach to nerwowi są ;-)
Jest git, czekam spokojnie na rozwój sytuacji

eustachy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:39:01 am »
Wiele osób jest nieświadomych normalnej rzeczywistości.

Jak towar wieziony przez Atlantyk i pół Europy ma być w cenie lub tańszy niż loco USA ?

Albo musi być gorszy jakościowo*, albo przesyłka super tania, czyli bez priorytetu.

* nie dotyczy broni CP, której najlepsze sztuki idą do USA a odrzuty idą do Polski i są sprzedawane w cenach amerykańskich lub drożej. Taka ciekawostka przyrodnicza.

Szwajcar

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2019
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2018, 02:26:40 pm »
Czarnoprochowce to inna bajka. Kumpel mocno w tym siedzi i nigdy nie kupował w Polsce, zawsze we francji. Uciął sobie kiedyś z jednym sprzedawcą dłuższa koresponedncję i wygląda to tak: w warszawie wchodzisz do sklepu, jest 6 deringerów i każdy ma źle osadzoną lufe. We francji jak przy przyjmowaniu dostawy sklep stwierdza ze jakaś bron jest wadliwa to cofa całą dostawę. A gdzieś to muszą sprzedać.Ot i różnica.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

eustachy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2018, 07:27:30 pm »
Przymierzam się, do zakupu optyki na samopowtarzalny w kalibrze 223rem.

W związku z tym pytanie.  Jakie lunety stosuje teraz wojsko do tego typu broni w sensie powiększeń ( np. 4-16x50 ) ?

061

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2500
    • Zobacz profil
Odp: Powstał brownells.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 29, 2018, 07:36:18 pm »
Do .223 nie ma sensu więcej niż 6x. Najbardziej z sensem będzie 3 lub 4x. Na tą chwilę jeżeli chodzi o profesjonalny sprzęt to najczęściej Trijicon ACOG lub Elcan Specter. Ceny powyżej 1k $.
Jak szukasz czegoś tańszego to zobacz sobie Sightmark Wolfhund o powiększeniu 3x lub jak musisz mieć więcej to jest też model 6x ale wg mnie 6x to niepotrzebnie duży na 5,56mm jest.
Testowaliśmy obydwa - godne polecenia !!!  Przy 6x trzeba zwrócić uwagę czy siatka przypadkiem nie jest do 7,62 (obydwie wersje są dostępne)
Tu w tej aukcji - masz skrócony opis, który tworzyłem dla tej firmy:
https://allegro.pl/oferta/celownik-optyczny-sightmark-wolfhound-3x24-sm13025-7523161488
Jak potrzebujesz to podeśle ci pełne opisy.